Facebook potvrdil aplikaci pro Apple TV a připravuje nové funkce pro videa

Sociální síť Facebook brzy vtrhne na obrazovky našich televizí díky nové aplikaci dostupné pro Apple TV. Dočkáme se již brzy.

Zhruba před měsícem se prvně objevily zvěsti, že by samostatná aplikace Facebooku pro Apple TV mohla vyjít. Nyní už je to potvrzeno samotnými zástupci společnosti. Není to ale jediná novinka, kterou si tato největší sociální síť připravila.

facebook

 

Apple TV i ti další

Facebook na iOS zařízeních dříve spoléhal na používání AirPlay, při kterém si uživatelé videa streamovali do televize, což byla nejjednodušší možná cesta, jak si je pustit ve velkém formátu. Nyní ale objevil snazší cestu, kterou je samostatná, leč neplnohodnotná aplikace Facebooku.

V ní si budete moci přehrávat videa od svých přátel a stránek, které sledujete, ta nejlepší videa napříč celým světem, ta sítí doporučená i ta, která jste si uložili k pozdějšímu zhlédnutí. Na ostatní sociální interakci budete stále muset využít mobilní aplikaci nebo prohlížeč na počítači. Televizní aplikace Facebooku bude dostupná nejen pro Apple TV, ale i Amazon Fire TV a Samsung Smart TV.

New Ways to Watch Facebook Video

Zveřejnil(a) Facebook dne 13. únor 2017

Aplikace přijde s propojenou funkcí auto play, která bude na televizi automaticky přehrávat i zvuk videa. To však pouze v případě, že váš telefon nebo tablet nebude v tichém režimu. Tato funkce ale půjde natrvalo vypnout. O tom, kde a jak tak učinit, se uživatel dozví při prvním spuštění aplikace.

Facebook bude nově umět přehrávat video i mimo celý displej telefonu. Obraz v obraze (PIP) známe už například z titulu YouTube. Uživatelé platformy Android pak pro takové přehrávání nebudou limitováni aplikací, ale video bude v daném okně spuštěno napříč celým systémem. Tablety iPad toto díky své mutaci iOS však umožňují také. Jestli tomu ale bude i aktualizované aplikace Facebook, zdroj neuvádí.

icon
FacebookFacebook, Inc.Social NetworkingZdarmaStáhnout

Zdroj: 9to5mac.comKam dál?