S Touch ID se pomalu rozlučte, budoucnost je ve Face ID

Čtečku otisků prstů, neboli Touch ID, jsme poprvé viděli na iPhonu 5s a aktuálně ji využívá i iPhone 8. Jak to ale vypadá, brzy jej nahradí Face ID.

Podle posledních dostupných informací to vypadá, že s Touch ID se můžete pomalu ale jistě rozloučit. V modelových řadách iPhonů a iPadů, které Apple představí v roce 2018 již totiž tato čtečka otisků prstů figurovat nebude a nejbezpečnější vrstvu zabezpečení bude obstarávat Face ID. Apple tak po 4 letech Touch ID „pohřbí“.

iPhone X

Bohužel, zatím nemáme žádné praktické zkušenosti s funkčností Face ID. Tato technologie se mezi veřejnost dostane až v listopadu, kdy by se měl začít prodávat jubilejní iPhone X.

Do komentářů nám dejte vědět, zda si i vy myslíte, že čtečka otisků prstů patří minulosti.

Zdroj: Appleinsider.com

Kam dál? • Petr Krobot

  A kde jste přišli na to, co se objeví v modelové řadě příští rok? Vždyt v tuhle dobu ještě ani Apple nezařizuje dodavatele komponent na další iPhone tak z čeho si to ti analytici vyvodili?

  • Marek Smékal

   Podívejte se do zdrojového článku. Mimochodem, vývoj iPhonu X trval 5 let (od roku 2012), takže si troufám tvrdit, že Apple už má dávno všechny komponenty zařízené a vymyšlené i pro časově vzdálenější řady iPhonů, něž bude modelový rok 2018.

   • Petr Krobot

    Do zdrojoveho clanku jsem se koukal a pise se tam jen o tom, ze si to preje nejaky analytik. V celem clanku tato domnenka neni od nikoho, kdo by v tom mohl byt jakkoliv zapojen (vyvojari, vyrobce, fabriky, dodavatele atd). Ve zdrojovem clanku je to ovsem aspon psano jako drb s dovetky typu “asi”, “mozna” a podobne. Vy jste z toho udelali zarucenou zpravu na zaklade “informaci” (proste z drbu). Zacinate se obsahem blizit lsa, kde tyhle bulvarni clanky byly na dennim poradku.