Bezdrátový Extender TP-LINK RE305 rozšíří dosah vaší Wi-Fi sítě

Větší prostor vyžaduje větší dosah bezdrátové sítě. Extender RE305 od společnosti TP-LINK podporuje dvoupásmovou Wi-Fi a nastavíte jej pomocí aplikace.

Bezdrátové routery jsou dnes výkonné a i ty levnější zvládají vysílat signál ve dvou pásmech. S čím je ale stále problém, je dosah. Hlavně ve větších a členitějších prostorech může docházet k přerušování nebo úplným výpadkům. Proto jsou na trhu k dostání tzv. extendery, které prodlouží dosah signálu a dostanou ho na místa, kam už je router krátký.

Právě jeden takový se k nám dostal. Extender TP-LINK RE305 je novinkou v nabídce společnosti a v duchu nové doby nabízí jednoduché nastavení pomocí aplikace na iOS. Nemusíte tak vůbec pouštět počítač a vše nastavíte během chvilky.

 

V balení najdete i ethernetový kabel

Po otevření krabičky s extenderem se kromě samotného zařízení ukázal i ethernetový kabel. Bohužel, pouze ve specifikaci Cat5, která sice dovoluje využití 1Gbit připojení, ale vhodnější by v tomto případě byl alespoň Cat5e. Cenově mezi kabely není v podstatě žádný rozdíl a trochu se tomu divím. K základnímu použití ale kabel nebudeme potřebovat.

Pokud byste si nevěděli s nastavením rady, je v balení přiložen i stručný manuál. Většina uživatelů jej ale nebude potřebovat, protože jak už jsem psal výše, nastavení probíhá pomocí aplikace v iOS a vše je opravdu velmi jednoduché.

Zapojíte, spustíte aplikaci a během pár sekund nastavíte. Není potřeba zapínat počítač a něco složitě řešit.

Extender RE305 vyniká hlavně svou jednoduchostí. Po zasunutí do zásuvky se rozsvítí 4 LED kontrolky na jeho vršku. Jediné, co teď k propojení musíte udělat, je stisknout tlačítko WPS na vašem routeru a vzápětí použít stejné tlačítko i na extenderu. Tím se obě zařízení poznají a automaticky se propojí. Pokud na routeru tlačítko WPS nemáte, znamená to, že už ho máte nějakou dobu a budete muset do webového rozhraní pro nastavení. Na něj se ale dostanete i z telefonu nebo tabletu.

Po rozšíření sítě se ani nedozvíte, že se připojujete k extenderu. Zařízení hlásí připojení ke stejné síti, jako před rozšířením. Extender podporuje dvě pásma, takže 2,4GHz (maximální rychlost 300 Mbit/s) i 5GHz (maximální rychlost 867Mbit/s) pásmo lze používat tak, jako obvykle. Většina uživatelů ani tak rychlé připojení k internetu nemá, takže vás extender nebude v ničem omezovat.

 


O společnosti TP-LINK

Společnost TP-LINK byla založená v roce 1996. Stala se jedním z předním poskytovatelů síťových produktů pro segmenty SOHO a SMB na světě, díky nabídce inovativních a oceňovaných řešení. Společnost TP-LINK, která je hodnocena jako poskytovatel produktů WLAN číslo 1, dodává do více než 120 zemí a po celém světě obsloužila již desítky milionů zákazníků.

Sortiment v této oblasti je opravdu široký a sahá od Wi-Fi routerů přes switche a IP kamery až po komponenty PoE. Výrobky jsou určeny jak pro použití v domácnostech, pro kategorii power users až po korporátní sféru.

odkaz: TP-LINK


Extender RE305 pozná, jak daleko je router

Skvělou vychytávkou na produktu je LED kontrolka označená jako „Signal“. V případě dobré viditelnosti na router svítí modře, když se ale vzdálíte moc, barva se změní na červenou. To vám dává ideální možnost, jak daleko extender umístit.

Bezdrátový Extender AC1200 RE305 recenze

Doporučil bych co nejzazší místo to jen jde. Jakmile se kontrolka přebarví na červenou, běžte o pár kroků blíž a tam extender umístěte. Kontrolka samozřejmě svítí jen v případě, že je RE305 zapojený v zásuvce.

V případě nouze podporuje produkt i zapojení jako router. Například, když jste někde na hotelu a místní Wi-Fi správně nespolupracuje, využijete ethernetovou přípojku, do které díky přiloženému kabelu extender propojíte. V nastavení už jen přepnete funkci na režim Access pointu.

 

Aplikace Tether ovládne router i extender

Tether je oficiální aplikace od TP-Linku, kterou zdarma stáhnete na App Storu. Dovoluje ovládat nejen tento extender, ale i ostatní síťové prvky značky. V kanceláři máme nyní router Archer C58 a i ten aplikace rozpoznala.

icon
TP-Link TetherTP-Link Technologies Co., Ltd.UtilitiesZdarmaStáhnout

Po připojení k prvku lze měnit většinu jeho nastavení. Patří mezi to heslo k síti, datum a čas, blokování klientů, nebo třeba režim svícení LED kontrolek. V noci mohou být rušivé, takže lehce nadefinujete časový harmonogram a tak mohou v 10 večer zhasnout a rozsvítit se zase v 8 ráno.

S extenderem jsem měl pouze dobré zkušenosti. dělal přesně to, co by měl a ovládání přes aplikaci je návykové. Dosah sítě dokáže „natáhnout“ až dvakrát oproti původnímu rozsahu jen díky routeru. Druhé, 5GHz pásmo také potěší a hezký a nerušivý design už je jen třešničkou na dortu.

Klady

  • Jednoduché nastavení
  • Dvoupásmová Wi-Fi
  • Funkce routeru
  • Aplikace pro iOS

Zápory

  • V balení ethernetový kabel pouze s Cat5

Za poskytnutí produktu děkujeme společnosti TP-LINK.

Název: Bezdrátový Extender AC1200 RE305

Cena: 1 200 Kč

Parametry: dvoupásmový AC Wi-Fi extender, možnost použít jako Access point, 4 LED kontrolky, WPS, aplikace pro iOS

Kompatibilita: Windows, Android, iOS

Rozměry: výška: 80 mm; šířka: 78 mm, hloubka: 77 mm

Větší prostor vyžaduje větší dosah bezdrátové sítě. Extender RE305 od společnosti TP-LINK podporuje dvoupásmovou Wi-Fi a nastavíte jej pomocí aplikace. Bezdrátové routery jsou dnes výkonné a i ty levnější zvládají vysílat signál ve dvou pásmech. S čím je ale stále problém, je dosah. Hlavně ve větších a členitějších prostorech může docházet k přerušování nebo úplným výpadkům. Proto […]

Hodnocení

Dosah Wi-Fi signálu
Uživatelské prostředí administrace
Design
Funkce
Cena

Skvělý

Shrnutí : Jednoduché a velmi užitečné zařízení, které jde s dobou. Přes aplikaci v iOS nastavíte většinu náležitostí a extender dokáže zastoupit také úlohu routeru.

User Rating: Be the first one !
92


Kam dál?