„Stolní

Earin chce bojovat s AirPods, nabídne novou generaci bezdrátových špuntů

Společnost Earin vydala nedávno svá první sluchátka s označením M-1. Teď představila již druhou generaci, která má přinést nové ovládací rozhraní.

Švédská firma Earin zkouší prorazit s bezdrátovými sluchátky a jejich hlavní devízou je design a zvuk. Nyní ukázala již druhý model M-2, který přidává dotykové rozhraní na plochu špuntu.

 

Earin zvládnou i vyřízení hovoru

Stejně jako u Apple AirPods slouží sluchátka jak k poslechu hudby, tak k vyřizování hovorů. Mají tedy i mikrofon. Dotyková ploška poslouží k přijímání hovorů i k ovládání hudby. Uživatelé se tak dočkají klasických voleb jako přehrávání, pauzy a přeskakování skladeb.

Earin

K nabíjení je určena magnetická dokovací stanice. Tam oba špunty uložíte. Jedno nabití poskytne až tři hodiny přehrávání (u AirPods je to hodin rovnou pět), a celková doba do úplného nabití činí 75 minut. V balení navíc dostanete tři různé velikosti gumových nástavců a ušní stabilizátory, které zaručí, že sluchátka nebudou vypadávat z uší.

Čtěte také:   Vánoční soutěž o Logitech obal na iPad

Earin si nechal patentovat použitou bezdrátovou technologii. Ta je přenášena duální anténou nese označení NFMI (Near Field Magnetic Induction). Měniče mají frekvěnční rozsah od 20 do 20 000 Hz s citlivostí 105 dB. Impedance reproduktoru pak činí 25 Ohmů.

 

Na prodej si nějakou dobu počkáme

Uvolnění nového produktu se očekává až později v prvním čtvrtletí tohoto roku. Dosud ale nebyla oficiálně stanovena cena. Ta se odhaduje podobná jako u první generace, a to 199 dolarů (5 150 Kč). To je tedy o něco více než v případě AirPods (159 dolarů).

Earin

Podle prvních ohlasů ohledně zvuku Earin M-1 se dá ale tušit, že zvuk a odstranění okolního šumu budou na velmi vysoké úrovni. Také špuntová konstrukce je pro lepší podání zvuku daleko vhodnější než pecky, které u AirPods zvolil Apple.

Zdroj: Appleinsider.comOblíbené články