Earin chce bojovat s AirPods, nabídne novou generaci bezdrátových špuntů

Společnost Earin vydala nedávno svá první sluchátka s označením M-1. Teď představila již druhou generaci, která má přinést nové ovládací rozhraní.

Švédská firma Earin zkouší prorazit s bezdrátovými sluchátky a jejich hlavní devízou je design a zvuk. Nyní ukázala již druhý model M-2, který přidává dotykové rozhraní na plochu špuntu.

 

Earin zvládnou i vyřízení hovoru

Stejně jako u Apple AirPods slouží sluchátka jak k poslechu hudby, tak k vyřizování hovorů. Mají tedy i mikrofon. Dotyková ploška poslouží k přijímání hovorů i k ovládání hudby. Uživatelé se tak dočkají klasických voleb jako přehrávání, pauzy a přeskakování skladeb.

Earin

K nabíjení je určena magnetická dokovací stanice. Tam oba špunty uložíte. Jedno nabití poskytne až tři hodiny přehrávání (u AirPods je to hodin rovnou pět), a celková doba do úplného nabití činí 75 minut. V balení navíc dostanete tři různé velikosti gumových nástavců a ušní stabilizátory, které zaručí, že sluchátka nebudou vypadávat z uší.

Earin si nechal patentovat použitou bezdrátovou technologii. Ta je přenášena duální anténou nese označení NFMI (Near Field Magnetic Induction). Měniče mají frekvěnční rozsah od 20 do 20 000 Hz s citlivostí 105 dB. Impedance reproduktoru pak činí 25 Ohmů.

 

Na prodej si nějakou dobu počkáme

Uvolnění nového produktu se očekává až později v prvním čtvrtletí tohoto roku. Dosud ale nebyla oficiálně stanovena cena. Ta se odhaduje podobná jako u první generace, a to 199 dolarů (5 150 Kč). To je tedy o něco více než v případě AirPods (159 dolarů).

Earin

Podle prvních ohlasů ohledně zvuku Earin M-1 se dá ale tušit, že zvuk a odstranění okolního šumu budou na velmi vysoké úrovni. Také špuntová konstrukce je pro lepší podání zvuku daleko vhodnější než pecky, které u AirPods zvolil Apple.

Zdroj: Appleinsider.comKam dál?