Apple postaví už druhé datové centrum v Dánsku

Dánsko bude útočištěm už druhého datového centra Applu. Servery americké společnosti budou pomáhat fungování služeb v rámci iCloudu.

Firma z Cupertina se chystá vynaložit 921 miliónů amerických dolarů na druhé datové centrum v Dánsku. To má navíc využívat zcela obnovitelné zdroje energie. Zprávu potvrdilo dánské Ministerstvo životního prostředí a také Erik Stannow, který zastává pozici ředitele pro Apple v severských zemích.

Jsme nadšeni, že rozšiřujeme naše působení s datovými centry v Dánsku a investujeme do nových zdrojů čisté energie.

Stannow se takto vyjádřil k novému centru a přidal, že nové středisko, které se má nacházet ve městě Aabenraa, bude fungovat na 100% bázi obnovitelných zdrojů energie, což bylo pro Apple prioritní. Datové centrum začne fungovat ve druhém čtvrtletí roku 2019 a poběží na něm služby jako iMessage, Siri, Apple Mapy nebo App Store.

 

Druhé Datové centrum bude kousek od toho prvního 

Město Aabenraa je poblíž německých hranic a je to pár set kilometrů jižně od datového centra, které společnost postavila v blízkosti Viborgu. To začne fungovat později ještě v tomto roce.

Datové centrum Apple Dánsko

Nic ale neběží hladce a datová centra Applu nejsou výjimkou. Jedno takové v irském Athenry zatím čeká na přezkoumání soudními znalci. Oznámeno bylo před dvěma roky a čelí několika námitkám od místních aktivistů kvůli možným škodlivým účinkům na nedalekou divokou přírodu. Původní plán přitom byl spustit centrum do začátku letošního roku.

Zdroj: Macrumors.comKam dál?