Darujte kredit do iTunes Store, darujte radost

Darováním kreditu do iTunes Storu rozhodně nic nepokazíte. Většinou tím obdarovanému uděláte radost a vyřešíte vánoční dárek. Jak to zařídit?

Shánění těch pravých dárků není vůbec žádná legrace. Když netušíte, co by vaše blízké skutečně potěšilo, je náročné něco přijatelného vymyslet. Jedno řešení se ale nabízí takřka samo – darování kreditu do iTunes Storu. Z něj si každý pořídí to, co si skutečně přeje. Stačí se pouze vejít do darované částky připsané u Apple ID.

Zaslání určitého finančního obnosu k jakémukoli Apple ID uživatele je otázkou několika málo vteřin. Pro správné připsání kreditu je nutné, aby darující osoba měla u svého Apple účtu aktivní platební kartu. Pak stačí už jen málo.

 

Řešeno přes App Store

Celý proces darování kreditu probíhá přes aplikaci App Store a panel Doporučené. Zde zvolte možnost Poslat dárek.

Zobrazí se jednoduchý dialog, kde do políčka Komu vyplníte Apple ID obdarované osoby a následně vyberete částku, kterou chcete darovat. Pokud nejste spokojeni s nabízenými možnostmi výše dárku, klepněte na jiné a vyplňte přijatelný obnos ručně. Osobně si ale myslím, že takových 50 eur, což je maximum v nabídce, musí plně stačit.

Jakmile máte jasno v tom, kolik a komu darujete, postupte o krok vpřed potvrzením volby Další. Překontrolujte si zadané údaje a vyberte vzhled dárku a datum jeho doručení. Standardně je nastaveno aktuální datum. Můžete si klidně navolit ale i 24 prosince, když se blíží ty Vánoce. Volení data doručení dárku je v celém procesu asi ten nejdůležitější krok. Když si na to nedáte pozor, obdarovaná osoba se bude asi hodně divit, proč jí zrovna dnes dorazil email s dárkovým poukazem.

Pak vše potvrďte tlačítkem Koupit. Zadejte heslo ke svému Apple ID nebo použijte Touch ID a vyčkejte na informaci o úspěšně provedeném nákupu.

I když dárek odešlete, neznamená to, že už je připsán obdarovanému člověku u jeho Apple účtu. Obdrží email s informací, že získává kredit v té či oné výši. Musí klepnout na odkaz v emailu a dárek potvrdit. Teprve pak může začít kredit čerpat pro nákup v App Storu, iTunes Storu, ale i iBooks Storu.Kam dál?