Co víme o nových Apple Watch 2

Druhá generace Apple Watch by měla přijít v příštích několika měsících. Co lze očekávat a co už o novém produktu víme? Málo toho není.

Nové funkce

Nové chytré hodinky by mohly fungovat na svém vlastním mobilním připojení, a to nezávisle na iPhonu. Jestli se do hodinek bude vkládat SIM karta, nebo se americká společnost přikloní k jiné variantě, zatím nevíme.

Menší provázanost s iPhonem by taky mohla platit pro telefonní hovory a další funkce. Hovor byste tak mohli přijmout bez ohledu na to, zda by váš iPhone byl zapnutý nebo v přímém dosahu. Další „samostatnou“ funkcí prý bude GPS. Zapnutí zjišťování polohy ale bude mít neblahý vliv na výdrž hodinek. Jsme tak zvědaví, jak se v Cupertinu popasují s tímto věčným problémem. Dále můžeme čekat vyšší voděodolnost nebo rovnou vodotěsnost zařízení. Možná se přímo do hodinek integruje i FaceTime kamera.

Apple Watch 2

Design

Vzhledem by se nová generace měla lišit od té první minimálně. Určitě se dočkáme dalších pásků, ale ty jsou volitelné a dále se budou dokupovat zvlášť. Je ale možné, že kromě hliníku, oceli a zlata přijde další materiál, ze kterého bude vyrobena hlavní konstrukce. Nedávné zprávy informovaly o třeba o titanu nebo platině.

 

Dostupnost

Konec roku 2016. Nic bližšího teď říci nemůžeme. Nepravděpodobný se zdá termín s novými iPhony. Ty přijdou nejspíše už 7. září. A tak se mluví nejvíc o další konferenci, která by se konala kolem listopadu, a kromě nových hodinek by Apple představil také MacBooky Pro s OLED pásem, o kterých jsme psali v tomto článku: Jak by mohl fungovat OLED pás kláves v novém MacBooku Pro?

Otázek je tedy více než odpovědí, ale můj osobní a skromný názor je ten, že druhá generace Apple Watch přijde na konci roku, a Apple by měl ukázat něco, čím vyrazí zákazníkům a konkurenci dech. Nestačí, že hodinky budou tenčí, výkonnější a budou mít GPS. Lidé chtějí něco unikátního, jedinečného, a hlavně něco, co nemá každý. Tak, Apple, ukaž, co umíš!
Zdroj: 9to5mac.com

 Kam dál?