CEL-TEC Extáze EX-1 – mobilní Bluetooth reproduktor s opravdu mnoha funkcemi

Typů Bluetooth reproduktorů je spousta, málokterý ale nabídne takové vlastnosti a funkce jako CEL-TEC EX-1. A to navíc za velice příznivou cenu.

Je malý, jeho cenovka je více než přívětivá a poskytne vám množství funkcí, mezi které patří i možnost fungování jako záložní zdroj. Navíc snese tvrdé zacházení, protože je vodotěsný, prachuvzdorný a nárazuvzdorný. K tomu všemu poskytuje technologii Bluetooth ve verzi 4.1, která je energeticky úsporná, a dosáhne až 25 metrů.

reproduktor

 

Veliký možnostmi, malý rozměry, a přitom stále těžká váha

Balení produktu příliš neplýtvá ani místem, ani materiálem. Kartónová krabička je přetažena jen lesklým papírem s vyobrazením produktu a jeho vlastnostmi. Uvnitř, vyjma samotného reproduktoru CEL-TEC Extáze EX-1, naleznete nabíjecí kabel microUSB, audio kabel s 3,5mm jack konektorem pro připojení jakéhokoli zařízení s touto koncovkou, karabinu, a samozřejmě návody k použití, mezi kterými nechybí ani ten český.

reproduktor

Díky obsaženému audiokabelu tak nemusíte poslouchat hudbu jen z mobilních telefonů s Bluetooth, ale třeba i počítače, z iPodů nebo z jiných MP3 zařízení atd. Přiložená karabina se pak hodí k tomu, že si reproduktor můžete připnout za opasek kalhot, na batoh nebo jej někam pověsit. Reproduktor na svém těle obsahuje oko pro její uchycení.

Díky obsaženému audiokabelu nemusíte poslouchat hudbu jen z mobilních telefonů, ale třeba i z počítače nebo iPodu.

Rozměry reproduktor příliš veliký není, a ať už jej budete mít kdekoli, příliš místa vám nezabere. Co ale jistě pocítíte, a to hlavně při jeho nošení, je jeho váha. Ta má totiž něco málo přes 300 gramů. Na trhu tak jistě najdete lehčí produkty, které se ale zase nemohou chlubit takovými vlastnostmi, jakými CEL-TEC Extáze EX-1 vyniká.

reproduktor

 


Firma VARIANT plus, spol. s r.o. byla založena v roce 1992. Je zaměřena na velkoobchodní činnost v oblasti bezpečnostních a dalších elektronických systémů pro komerční budovy i objekty určené k bydlení. Pod značkou CEL-TEC se od roku 2009 věnuje i spotřební elektronice.

Zdroj: CEL-TEC.cz


Odolný na všech frontách

CEL-TEC Extáze EX-1 není určen k tomu, abyste si jej postavili doma na komodu a obdivovali jeho krásu a kvality. Krásy totiž, na rozdíl od kvalit, příliš nepobral, a je laděný spíše na drsnější zacházení než na nějaké hýčkání. Může se chlubit těsností vodě i prachu, a navíc ustojí i nějaké ty pády, protože je nárazuvzdorný. Vše dle specifikace IP67.

V poslechu hudby vás tak nezastaví ani déšť při nějakých outdoorových aktivitách, ani prašné prostředí dílny či stavby. Použité materiály (TPU+ABS) navíc zajistí dostatečnou ochranu i při pádu reproduktoru, a to až z výšky dvou metrů.

 

Výbavou vysoký nadstandard

Telefonování skrze Bluetooth reproduktor je standardem, „Extázi“ můžete použít i jako handsfree díky vestavěnému mikrofonu. Nejen přehrávané skladby, ale i hovor tak můžete ovládat přímo na zařízení. Skrze tlačítko se symbolem telefonu lze dokonce volat i na poslední číslo ve vašem výpisu hovorů, aniž byste museli sahat na telefon.

Co ale standardem rozhodně není, je možnost reproduktor využít také jako MP3 přehrávač, jež skladby čerpá z paměťové karty. Pod pryžovou krytkou naleznete slot na microSD kartu, z níž si můžete přehrát uloženou hudbu. Vyjma 3,5mm konektoru, o kterém již byla řeč, najdete pod krytkou také microUSB na nabíjení reproduktoru, a ještě jedno USB 2.0, jež razantně zvyšuje použitelnost reproduktoru na vyšší úroveň.

CEL-TEC EX-1 lze využít i jako powerbanku, která dokáže vašemu telefonu dodat šťávu navíc. Který Bluetooth reproduktor toto umí?

CEL-TEC EX-1 lze totiž využít i jako powerbanku, která má kapacitu baterie 2 600 mAh. Li-ion baterie vydrží přehrávat hudbu více než pět hodin v kuse při propojení technologií Bluetooth, pokud využijete propojení kabelem, vydrží až 12 hodin. Pokud však potřebujete nabít svůj telefon a nejste poblíž jiného zdroje, dokáže skrze konektor USB dodat vašemu telefonu šťávu navíc. iPhone 7 Plus vám sice plně nenabije, udrží jej ale alespoň nějaký čas při životě.

 

Poslouží skvěle, spíše ale v přírodě nežli doma

O výkon se starají dva reproduktory, každý má 3,5 W, takže ať už potřebujete ozvučit menší místnost, nebo jen dodat podkres rodinné oslavě, poslouží vám dobře. Zázraky nečekejte, přece jen je to příslušenství z nižší třídy, a nic pro audiofily či posluchače s absolutním sluchem. Na letní grilovačku je ale naprosto ideální, a to díky bohatému zvuku s výraznými (pro někoho možná až moc) basy.

Bezdrátový Bluetooth reproduktor CEL-TEC Extáze EX-1 je určen spíše aktivním lidem a spíše do přírody na výlety než pro plnohodnotný poslech v obýváku v pohodlí domova. Na víkendovém pobytu na chatě jej ale jistě už využijete více. Důležité je, že s ním nemusíte zacházet v rukavičkách, a že vám za bez mála dvanáct stovek odvede maximální možnou práci.

Klady

  • Krytí IP67
  • Přehrávání z paměťové karty
  • Využití jako powerbanky
  • Karabina v balení
  • Cena

Zápory

  • Hmotnost
  • Nepříliš atraktivní design

Za poskytnutí produktu děkujeme obchodu Kabelmánie.cz.

Název: Mobilní Bluetooth reproduktor CEL-TEC Extáze EX-1

Cena: 1 140 Kč

Parametry: Baterie: Li-Ion akumulátor 2 600 mAh; Provozní napětí: 3.5 V–4.2 V; Nabíjení: 5.0 V, 1 000 mA; Frekvence: 90 HZ–18 KHZ; SNR: ≥90 db; Citlivost: 85 db; THD (celkové harmonické zkreslení): ≤0.3 %; Reproduktor: Φ40 mm 4Ω 16 mm vrchlík; RMS: 2 x 3.5 W; Krytí: IP67; Formát souborů: MP3, WMA, WAV, FLAC; Bluetooth pracovní vzdálenost: 15–25 m; Materiál: TPU+ABS

Rozměry: délka: 127 mm; výška: 64 mm, hloubka: 52 mm; hmotnost: 325 g

Typů Bluetooth reproduktorů je spousta, málokterý ale nabídne takové vlastnosti a funkce jako CEL-TEC EX-1. A to navíc za velice příznivou cenu. Je malý, jeho cenovka je více než přívětivá a poskytne vám množství funkcí, mezi které patří i možnost fungování jako záložní zdroj. Navíc snese tvrdé zacházení, protože je vodotěsný, prachuvzdorný a nárazuvzdorný. K tomu […]

Hodnocení

Design
Kvalita zpracování
Využití
Váha a rozměry
Kvalita reprodukce
Cena

Výborný

Shrnutí : Bezdrátový Bluetooth reproduktor CEL-TEC Extáze EX-1 je určen spíše aktivním lidem a spíše do přírody, než pro plnohodnotný poslech v obýváku v pohodlí domova. Navíc vám poskytne přehrávání z paměťové karty a možnost dobití šťávy vašemu telefonu.

User Rating: Be the first one !
83


Kam dál?