Bezdrátového nabíjení se mají dočkat všechny iPhony, které letos Apple představí

Známý spekulant, Ming Chi Kuo ze společnosti KGI, předpovídá, že všechny nově představené iPhony dostanou možnost bezdrátového nabíjení.

Všechny tři nové modely iPhonu, který bude letos představen, umožní bezdrátové nabíjení. Přičemž by se mělo jednat o aktualizaci stávajících iPhonů 7 a uvedení zcela nového iPhonu 8. Ten bude vyžadovat vyšší náklady na výrobu kvůli integraci 3D Touch technologie.

 

Bezdrátové nabíjení s dlouhým dosahem pro všechny iPhony

Analytická společnost KGI už zmiňovala bezdrátové nabíjení dříve. Dokonce se spekulovalo i o detailech nabíjení a mohli jste se dozvědět, že telefon by nemusel být přiložen přímo k nabíjecí stanici, ale dal by se nabít i na větší vzdálenost. Teď se ale zdá, že tuto novinku budou mít všechny tři nové modely telefonů.

V krabičce s koupeným telefonem ale nejspíš nabíjecí stanici nenajdete. Ta bude prodávána zvlášť. Telefon půjde nabít i klasicky drátově pomocí Lightning konektoru. Navíc Apple hodlá upustit i od redukce z Lightningu na 3,5mm jack. Ta je prozatím součástí balení.

iPhone 8, bezdrátové nabíjení

 

Ming Chi Kuo říká, že uvnitř iPhonu 8, který bude zvenku povětšinou vyroben ze skla, by technologie 3D Touch mohla produkovat více tepla. Tím by se celý přístroj zahříval na neúnosnou teplotu pro delší držení v ruce. Proto se v útrobách telefonu má nacházet grafitová vrstva, která ochrání snímací plochu pro 3D Touch a zároveň dokáže teplo vstřebat. Hliník, materiál nacházející se v posledních letech na telefonech kalifornské značky, tímto problémem netrpí, a sám dokáže teplo lépe odvádět.

 

iPhone 8 podraží, a na vině bude i 3D Touch

Celá tato změna materiálu na vrchní konstrukci přinese zdražení komponent od dodavatelů. Technologie 3D Touch tak má být o 30–50 % dražší právě pro iPhone 8. V ostatních letošních modelech, které můžeme nazývat iPhone 7s a iPhone 7s Plus, se šasi nezmění a cena za 3D Touch zůstane stejná. Kromě toho se očekává, že iPhone 8 přijme OLED displej a jeho skleněná skořápka bude taktéž dražší. Kolik by iPhone 8 mohl stát, jsme psali v našem článku.

Zdroj: 9to5mac.com, Appleinsider.comKam dál?