Apple vydal první betu systému iOS 10.2. Co nového nás čeká?

Teprve minulý týden vydal Apple ostrou verzi iOS 10.1, a už nyní tady máme první betu jejího nástupce v podobě iOS 10.2. A přináší toho o poznání více.

Předchozí iOS 10.1 přinesl hlavně režim Portrét pro telefony iPhone 7 Plus. Ostatní změny byly jen drobného charakteru, a jednalo se vesměs o opravu několika chyb. S iOS 10.2 se ale dočkáme změn o poznání více – nové emotikony, tapety, efekty pro zprávy, nastavení kamery, widget aplikace Video, nouzové kontakty a řazení hudby v Apple Music.

 

Emotikony

V systému iOS 10.2 je integrován Unicode 9, který obsahuje nové emotikony – smajlíky. Najdete zde klauna, sovu, žraloka, motýla, avokádo a mnoho dalších smajlíků, mezi které se řadí i pracovní profese (hasič, mechanik, právník, doktor, vědec atd.), a to v obou pohlavích a všech možných barvách pleti. Přibylo tedy více než 100 nových emotikon a množství stávajících bylo redesignováno.

emotikony

 

Tapety

V nabídce Nastavení a volbě Tapety přibydou nová Live pozadí s barevnými bublinami. S těmi jsou prezentovány nové modely telefonu iPhone 7. Proč v systému nejsou už od jeho desáté verze, je těžké soudit, teď už totiž přichází trošku s křížkem po funuse.

Wallpapers

 

Zprávy

Zprávy s iOS 10 dostaly množství nových funkcí, mezi kterými je i možnost poslat svůj text s efektem balónků, konfet, laserem, ohňostrojem nebo kometou. K těmto přibývá ještě ten pojmenovaný „Celebrate“ (oslava).

Zprávy

 

Nastavení aplikace Fotoaparát

V sekci Nastavení a Fotky a Fotoaparát se objeví nová nabídka Zachovat nastavení. V ní si můžete určit, zda po opětovném spuštění aplikace Fotoaparát zůstane nastavení z předešlé relace. Když jste tedy aplikaci ukončili v režimu videozáznamu, objevíte se opět na této možnosti namísto standardní fotografie. To samé platí i u volby filtru nebo nastavení snímání Live Photos.

Fotoaparát

 

Video widget

Tímto se systém nejspíš připravuje na příchod aplikace TV, která byla prezentována na říjnovém eventu k příležitosti představení nových MacBooků Pro s Touch Barem. Video widget v notifikačním centru dokáže zobrazit filmy a televizní pořady, které máte v aplikace Videa. Pustit je tak budete moci přímo odtud.

Video

 

Nouzové kontakty

Po zvolení nouzových kontaktů se jim po stisknu speciální funkce v iPhonu nebo nouzového tlačítka v Apple Watch začne volat. Kontakty si nastavíte při prvním spuštění aplikace Zdraví po instalaci iOS 10.2 na svém zařízení.

 

Apple Music

Služba Apple Music doznala jen drobných změn, a to zejména v třídění playlistů, songů a jejich interpretů.

Systém iOS 10.2 je ještě ve vývoji a dá se očekávat, že některé funkce se finálního vydání nedočkají, a některé naopak ještě přibydou. Samozřejmě bude opraveno i množství chyb, které chtě nechtě v systému stále jsou a nadále budou, stejně tak jako v každém jiném. Beta verze je určena jak registrovaným vývojářům, tak k veřejnému testování.

Zdroj: MacRumors.comKam dál?