Best of App Store 2016 – jaké jsou ty nejlepší aplikace a hry roku?

Jaké jsou ty nejlepší aplikace a hry, které se v App Store objevily v roce 2016? Ať už vás zaujalo cokoli, Apple vybral tyto dvě aplikace a dvě hry jak na iPhone, tak na iPad.

 

Seznam nejlepších iPhone aplikací a her z App Store v roce 2016 dle Applu:

 

 

Prisma – aplikace roku

Prisma pobláznila nejen svět sociálních sítí. Na Instagramu a Facebooku v ní byla editována každá druhá fotka a ještě dnes mají mnozí uživatelé těchto sociálek své profilové obrázky prohnané právě algoritmem aplikace Prisma.

best of app store 2016

Ta, i když vlastně až tak nic nového nepřinesla, uchvátila svým pojetím a nabídkou přerodu vašich fotografií v díla světových mistrů. To navíc ve velice přehledném, čistém a rychlém rozhraní, bez nutnosti platit byť jediné euro.

icon
Prisma Photo EditorPrisma labs, inc.Photo & VideoZdarmaStáhnout

 

Bear – druhé místo

Jedná se o jednoduchý textový editor, který synchronizuje svůj obsah napříč všemi vašimi zařízeními – iPhonem, iPadem i počítači Mac. Umožňuje vám tvorbu To-Do seznamů a psaní nejrůznějších poznámek v krásném, čistém designu, jež si můžete uzpůsobit i četnými paletami.

best of app store 2016

O psaném textu vám poskytne veškeré informace, umožňuje změnu jeho fontu i export do souborů PDF, HTML, DOCX a JPG. I když to zní krásně, a i když je aplikace zdarma, právě většinu těchto funkcí využijete až po zpřístupnění Pro verze. Platí se měsíčně (1,49 €) nebo ročně (14,99 €).

icon
BearShiny Frog Ltd.ProductivityZdarmaStáhnout

 

Clash Royale – hra roku

Clash Royale je multiplayerová hra od vývojářského studia Supercell, ve které hrajete proti ostatním hráčům s kartami, jež během celého klání postupně vylepšujete a pořizujete si nové. Úkolem je zničit nepřátelské věže, a samozřejmě bránit ty své. Postupem ve hře získáváte nové schopnosti, kouzla, vojáky a mnoho dalšího.

best of app store 2016

Spolu s Vain Glory se jedná o jednu z her, ve které se pořádají i turnajová klání, proto není divu, že ji Apple upřednostnil třeba před hrou Pokémon Go, jejíž popularita strmě klesá. Clash Royale sice jistě není vizuálně nejúchvatnějším titulem, není ani nijak dějově pestrý, je ale prostě a jednoduše dlouhodobě velice oblíbený.

icon
Clash RoyaleSupercell OyGamesZdarmaStáhnout

 

Reigns – druhé místo

Sedět na trůnu jako středověký panovník není snadná úloha. Vaším úkolem v této velice originální hře je řídit království přejížděním prstu doleva nebo doprava. Tak totiž činíte důležitá rozhodnutí a udržujete tím rovnováhu mezi frakcemi svého království.

best of app store 2016

Každé rozhodnutí, které učiníte, ponese nejrůznější následky, a může ohrozit nejen vaši vládu ale i život celé vaší dynastie. I když je ovládání skutečně triviální, hra jednoduchá rozhodně není, a pokud nemáte alespoň základní znalost anglického jazyka, počítejte s tím, že půjdete brzy k šípku.

icon
ReignsGHI Media, LLCGames79,00 KčStáhnout

 

Seznam nejlepších iPad aplikací a her z App Store v roce 2016 dle Applu:

 

 

Memrise – aplikace roku

Aplikace Memrise je machr na jazyky. Cizí mluvu však nevyučuje běžnými postupy. V Memrise se stanete tajným agentem, jež byl vyslán do cizí země se záludným úkolem, jež musí splnit. Při tom samozřejmě povede množství rozhovorů v tamní řeči a pokusí se uspět za každou cenu.

best of app store 2016

Aplikace obsahuje více jak 1 000 videí s rodilými mluvčími, množství miniher s vidinou různých odměn, a samozřejmě nezapomenutelné dobrodružství. Dokonce je přítomný i offline (stealth) mód. I když je aplikace zdarma, obsahuje množství mikrotransakcí dle toho, jakým jazykem se chcete učit.

icon
Memrise: Learn LanguagesMemriseEducationZdarmaStáhnout

 

Timepage – druhé místo

Značku Moleskine určitě znáte. Ta se zabývá výrobou kancelářských potřeb, zejména diářů. Do App Storu ale uvedla i svou aplikaci Timepage, která vám do něho přinese trošku jiný kalendář, který má vskutku krásný design, ve kterém můžete dopodrobna plánovat každý svůj den.

best of app store 2016

Samozřejmá je podpora iCloudu, Google kalendáře, Outlooku, Facebooku i Yahoo. Stejně jako jsou dražší fyzické produkty značky Moleskine, tak i tato aplikace se nechá dobře zaplatit. Odměnou vám ale bude používání jedné z nejlepších aplikací roku.

Item not available.

 

Severed – hra roku

Dívčina jménem Sasha má pech. Monstra jí vykostila (doslova) celou rodinu a ona, chuděra, zůstala samotinká uvězněná v prapodivném světě plném černých havranů, obrovských pavouků, létajících očí, písečných červů a další roztodivné havěti, které by se normální smrtelník vyhnul opravdu velikým obloukem. Co s tím udělá? Vezme si pořádný meč a jde se mstít.

best of app store 2016

Je to přitažené za vlasy, je to značné ulítlé, je to brilantně zpracované. Není to nejlevnější, ale svou cenu vyváží nespoutanou zábavou nad sekáním roztodivných příšer. Celou krvavou řeží vás navíc provází vskutku excelentní zvukový podkres. A grafika? Ta je nepopsatelná. Kreslené a divoce pestré prostředí této šílenosti prostě sedí jak prdel na pekáč. Jednoznačně si tak titul ocenění zaslouží.

icon
SeveredDRINKBOX STUDIOS INC.Games179,00 KčStáhnout

 

Chameleon Run – druhé místo

Nestačí vám pelášit jen kupředu, ale chce něco víc? Zde vyjma běhání a skákání totiž ještě měníte barvy prostředí. Chameleon Run z velké části vznikal v České republice, a jeho vývojář za něho dostal i Apple Design Award.

best of app store 2016

Teď k tomu obdržel i titul druhé nejlepší hry roku 2016 pro iPad. Za celou redakci gratulujeme a těšíme se na další, neméně úspěšný, titul.

icon
Chameleon RunNoodlecake Studios IncGames49,00 KčStáhnout

 

Vyjma toho Apple vyhlásil i nejlepší aplikaci a hru roku 2016 na Apple Watch. Staly se jimi Seven – 7 Minute Workout Training Challenge a Field Day.

icon
Seven - 7 Minute WorkoutPerigee ABHealth & FitnessZdarmaStáhnout
icon
Field DayEverywear Games OyGamesZdarmaStáhnout

 

V Mac App Store získala zlato aplikace Bear a hrou roku se stal titul Mini Metro.

icon
BearShiny Frog Ltd.ProductivityZdarmaStáhnout
icon
Mini MetroMP Digital, LLCGames129,00 KčStáhnout


Kam dál?