Spěte sladce s monitorem spánku Beddit 3

Spíte špatně? Chcete vědět, proč? Anebo spíte dobře, ale když se probudíte, necítíte se odpočatí? Tak přesně pro vás je tu Beddit 3.

Monitoring spánku nabízí kdejaká aplikace a kdejaký fitness náramek. Výhoda aplikace je především v ceně, protože buď za ni zaplatíte pár desítek korun, nebo je úplně zdarma. Chytrý náramek zase poskytne více funkcí a cena je mnohdy také přijatelná. Beddit 3 nemůže cenou konkurovat, ale pokud chcete vědět opravdu, jak spíte, je to nejlepší varianta.

Spací pás, jak jej můžeme označit, se Bedditu povedl a svědčí o tom už třetí generace tohoto zařízení. Neruší vás při spaní, nemusíte jej připínat nikam na svoje tělo a dokonce ani není potřeba před spaním zapínat aplikaci, která s ním na chytrém telefonu spolupracuje. Vše je tedy automatické.

 

Stylové balení stylového spolunocležníka

Krabice s Bedditem je promyšlená a pás je v ní omotán kolem papírového podstavce. V něm je pak umístěn USB konektor a adaptér pro připojení do elektrické sítě. Nic víc nepotřebujete. Předchozí generace pásu se ještě přilepovali k posteli, tento už ne a je to dobře. Když jste totiž pás z pod prostěradla odlepili, už moc nelepil a bylo nutné si dávat pozor, aby se pod vámi neposouval. Třetí generace to vyřešila povrchem, který tvoří malé gumové puntíky a zabraňují posouvání.

Spánkový pás Beddit 3 změří úplně všechno. Délku spánku, spánkové fáze, chrápání, teplotu v pokoji, vlhkost vzduchu, tepovou frekvenci a další.

Z látkového pásu vylézá kabel a je zakončen USB konektorem. Ten se zasune do adaptéru a připojí do elektrické sítě. Beddit 3 totiž musí být během měření zapojený. Jen tak bude komunikovat přes Bluetooth s telefonem.


Beddit

Společnost Beddit je původem finská firma, která nabízí jediný produkt a tím je právě spánkový pás. Software je vyvinut na základě doktorské práce Joonase Paalasmaa, který vyučuje na katedře informatiky. Proslýchá se, že Beddit byl koupen Applem.

Zdroj: Wired.co.uk


Jak Beddit 3 zapojit a co od něj čekat

Pás jednoduše položíte na postel pod prostěradlo a to na úroveň vašeho srdce. Necháte trčet kabel na straně postele a zapojíte jej do adaptéru a ten pak do elektrické sítě. Teď je Beddit připraven spojit se s telefonem a stejnojmennou aplikací. Aplikace vás ale i tímto nastavením provede a mimo jiné lze nastavit i spaní ve dvou, takže do manželské postele stačí pořídit jediný pás.

Po spárování jsem se zaměřil především na dvě funkce. První je automatické zapnutí měření spánku, když si lehnete do postele. Ta předpokládá, že máte telefon v místnosti a jakmile pás rozpozná pohyby na posteli, zažne měřit spánek. Automatický start analýzy spánku je moc příjemná záležitost a nic kromě ulehnutí a pohlídání si blízkosti telefonu u postele, dělat nemusíte. Na druhou stranu je jasné, že jakákoliv aktivita na posteli spustí měření. A to, nemusí být k užitku.

Druhou zajímavou položkou v nastavení, je propojení s aplikací Zdraví. Pokud tuto volbu zaškrtnete, data se budou zapisovat také do přehledu ve Zdraví. Pokud aplikaci používáte, můžete mít nejpřesnější data ze spánku i tady.

 

Buďte se v tu nejlepší možnou chvíli

Chytré buzení už používá spousta uživatelů, protože je častou součástí fitness náramků. Nastavený budík vás vzbudí v momentě, kdy nespíte tak hlubokým spánkem a vstávání je tedy příjemnější. To umí i Beddit 3. Nastavíte budík a ten zazvoní v momentě, kdy je to nejvhodnější. Řídí se přitom půlhodinovým časovým intervalem před nastavenou hodnotou. Když tedy navolíte buzení v 7 ráno, může začít zvonit už v 6.30. Budíků lze nastavit i více najednou.

Beddit 3 recenze

V mém případě budík nefunguje. Ne, že by Beddit 3 měl tuto funkci špatně vyřešenou, ale já se prostě na budík nevzbudím. I když mám telefon blízko u sebe a zvoní hlasitě, nepůsobí to na mě. Když už, musím si nastavit opravdu otravné vyzvánění. Nějaké šumění lesa nebo vodní ševelení není pro mě.

 

Změří vše, na co si vzpomenete

Samotná aplikace je ta nejpropracovanější, kterou jsem zatím v oblasti monitoringu spánku viděl. Pokud máte rádi statistiky, přijdete si na své. Za jedinou noc totiž naměří tolik hodnot, že ráno se pak 15 minut zabýváte jenom jimi. Vše navíc přehledně zobrazí v grafem a vypočítá celkovou kvalitu spánku. Pokud je nízká, využijete zobrazené tipy na lepší snění.

Beddit si vytvořil vlastní metriku, jak měřit kvalitní spánek. Ta je v aplikaci reprezentována velkým kruhem a ideálně je, když se celý naplní. Uprostřed vidíte i hodnotu v procentech. Pokud je alespoň 75 %, je to dobré. Jakékoliv nižší číslo je problém. Takže jsem zjistil, že můj spánek zase tak dobrý není.

Pod celkovým skóre jsou pak základní parametry. Doba spánku, jeho efektivita, tepová frekvence a počet dechů za minutu. Doba spánku se měří jednoduše a počítá se ulehnutí do postele a pak čas vstávání. Pokud dlouho usínáte, budete mít nižší efektivitu. Té neprospěje ani časté vstávání z postele během noci. Čím nižší tepová frekvence, tím lepší skóre a totéž platí z dechy za minutu.

Beddit 3 recenze

Pod těmito údaji je pak graf průběhu spánku a vidíte, kdy nastal hluboký spánek a kdy jste naopak byli v opačné fázi. Jednotlivé fáze by se měly střídat. Pod grafem je další spousta hodnot. Zajímavá je položka chrápání. Ta ukazuje, kolik minut ze spánku chrápete. To se mě naštěstí netýká. Alespoň zatím. Někdo jistě ocení i průměrnou teplotu a vlhkost ovzduší během spánku.

 

Zapisujte si, jak se vám spalo

Síla aplikace tkví v dlouhodobém zaznamenávání spánkové aktivity. Jenom tak totiž můžete svoje snění zlepšit a cítit se po noci lépe. Na druhé záložce aplikace jsou zobrazené trendy a na nich je vidět, jak se spánek lepší nebo horší. Zobrazení je k dispozici v týdenním, 30denním a 90denním náhledu. V něm se pak ukáže celkové skóre, čas spánku a tepová frekvence.

Pod grafy je pak sekce pro poznámky. Ty lze zapsat po každém spánku, když si prohlížíte svoji aktivitu. Do poznámky je dobré napsat vše, co vás napadne. Například jídlo, které jste naposledy před spaním jedli, náročnou aktivitu, kterou jste přes den vykonali, nebo jen pocit, který po noci máte. Poznámky se pak zobrazují v přehledu jako štítky a jsou u nich zobrazená procenta a jejich progres. Když klesají negativní a stoupají pozitivní, jste na dobré cestě.

icon
Beddit Sleep MonitorBeddit.com OyHealth & FitnessZdarmaStáhnout

 

Klady

  • Velmi přesné měření spánkové aktivity
  • Automatické funkce
  • Neobtěžuje při spaní

Zápory

  • Cena

Za poskytnutí produktu děkujeme obchodu EasyStore.cz

Název: Beddit 3

Cena: 4 199 Kč

Parametry: podrobný monitor spánku, měřicí část ve tvaru tenkého plochého pásku v polstrovaném pouzdru, jednoduchá instalace pod prostěradlo díky pogumované spodní části, snadná opětovná instalace nebo změna umístění, nevyžaduje žádné náramky ani jiná aktivní zařízení na těle, integrované senzory: piezo tlakový senzor, kapacitní dotykový senzor, senzor vlhkosti, senzor teploty, vysoká přesnost měření na bázi balistografie (BCG), vyhodnocuje spánkové cykly, čas spánku a rozdělení, efektivitu, měří srdeční činnost, dechovou činnost, pohyby těla, pracuje s daty variability srdeční činnosti, pro záznam chrápání využívá mikrofon chytrého zařízení, měření teploty a vlhkosti okolního prostředí, inteligentní budík s automatickým časováním do nejvhodnější spánkové fáze, doporučuje modifikace životního stylu na základě naměřených údajů

Kompatibilita: chytré telefony a zařízení se systémem iOS 8 a vyšší, Apple Watch a Android 5.0 a vyšší

Rozměry: výška: 800 mm; šířka: 80 mm, hloubka: 1,5 mm; délka napájecího kabelu: 3 metry

Spíte špatně? Chcete vědět, proč? Anebo spíte dobře, ale když se probudíte, necítíte se odpočatí? Tak přesně pro vás je tu Beddit 3. Monitoring spánku nabízí kdejaká aplikace a kdejaký fitness náramek. Výhoda aplikace je především v ceně, protože buď za ni zaplatíte pár desítek korun, nebo je úplně zdarma. Chytrý náramek zase poskytne více […]

Hodnocení

Funkce
Aplikace
Využitelnost
Cena

Vynikající

Shrnutí : Skvělý měřič spánku, který funguje naprosto automaticky. Po probuzení pak poskytne dokonalý přehled o noci. Cena je v tomto případě vyšší, ale adekvátní.

User Rating: Be the first one !
95


Kam dál?