Avast Call Blocker vás uchrání před nevyžádanými telefonáty

Nevyžádaných telefonátů máme dnes každý nad hlavu. Obtěžují nás a snižují naši produktivitu. Avast Call Blocker s nimi zatočí jednou provždy.

Aplikací tohoto druhu se v poslední době objevilo hned několik. Všechny fungují podobně a dovolují zablokovat telefonáty z pochybných čísel, a označit tato volání jako pochybná. U příchozího hovoru se tak může objevit příznak, díky kterému hned vidíte, že se jedná o vámi nevyžádaný hovor.

Aplikace od Avastu se přece jenom liší. A to hlavně tím, že k identifikaci nevyžádaného čísla používá systém strojové učení. Tedy sleduje čísla a dle jejich chování, je může automaticky zablokovat. Společnost dokonce podala na tuto technologii patent.

 

Avast Call Blocker se prováže s telefonem

Aplikace je řešena velmi jednoduše, jak to v duchu Avastu známe. Nastavení čítá jen pár položek, ale nechybí nic důležitého. Při prvním spuštění se zobrazí návod se čtyřmi kroky, jak provázat aplikaci s telefonem. To je totiž nutné pro fungování blokování a upozorňování na nevyžádané telefonáty. Návod je jasně popsaný, a kdybyste přece jen tápali, můžete si zobrazit animaci, která ukazuje, jak na to.

Avast Call Blocker je ke stažení zdarma, ale jeho používání je zpoplatněno. Nemusíte se ale bát závratně vysokých částek. Cena je na rok a činí necelých 9 eur. Pokud byste aplikaci zpočátku nevěřili a chtěli ji jenom vyzkoušet, máte první měsíc zdarma. Celý tento měsíc lze předplatné zrušit a nic nezaplatíte. Pokud to ale nestihnete, naúčtuje se přesně 8,99 eura.

 


Avast

Avast je světový lídr v oblasti zabezpečení digitálních zařízení pro domácnosti a firmy, který používá technologie nové generace k boji proti kyberzločinu v reálném čase. Po akvizici společnosti AVG Technologies v roce 2016 jeho software využívá více než 400 milionů uživatelů po celém světě. Detekční síť Avastu je jednou z nejpokročilejších na světě, využívá strojové učení a umělou inteligenci k detekci a zastavení hrozeb v reálném čase. Každý měsíc Avast zabrání 1 miliardě útoků.

Zdroj: Avast.cz


 

V databázi nevyžádaných čísel je v tuto chvíli přes 50 000 záznamů. To je oproti konkurenčním aplikacím několikrát více. Na úvodní obrazovce aplikace se také zobrazuje počet ověřených čísel, která uživatelé aplikace už prověřili.

Avast Call Blocker

Avast důrazně zmiňuje fakt, že aplikace nedokáže přistupovat k vašim kontaktům. To je výhoda a uživatel tím není nijak omezen. I v tomto případě můžete přidat kontakt do vlastního seznamu blokovaných čísel. Stačí jít do nastavení, kliknout na tlačítko „+“ a vybrat možnost, že chcete přidat číslo z vašich kontaktů. Užitečné také je, že po zkopírování každého čísla a otevření aplikace se automaticky objeví dialog, který se zeptá, zda chcete zkopírované číslo přidat.

Zkopírované číslo se automaticky objeví v dialogu aplikace, která se zeptá, zda se má přidat do seznamu blokovaných. Nemusíte ho tak vypisovat ručně.

 

Označ, zablokuj a odmítni 

Úvodní obrazovka kromě dvou hodnot o nevyžádaných a ověřených číslech obsahuje tlačítko pro zablokování čísla. Proklikem se dostanete do rozhraní k vyťukání obtěžujícího telefonního čísla a jeho potvrzení. Tím se uloží ve vaší databázi a zároveň se odešle na servery Avastu, kde sledují jeho chování. Pokud se bude jednat skutečně o rušivý element, zařadí se do databáze mezi další spam čísla.

V nastavení pak lze zaškrtnou dvě volby. Jedna dovoluje upozornění na všechny spam hovory. To znamená, že všechna čísla z velké databáze se vám dovolají, ale bude u nich zobrazen příznak, že se jedná o spam. V případě vypnutého zaškrtávátka se vám tato čísla nedovolají vůbec. Druhá volba se chová úplně stejně, ale pracuje s čísly, která máte ve svém vlastním seznamu.

 

Klady

  • Triviální obsluha aplikace
  • Velká databáze nevyžádaných telefonních čísel
  • Měsíc na vyzkoušení zdarma

Zápory

  • Cena
icon
Avast Call Blocker - Spam Blocking for iOS10AVAST Software a.s.UtilitiesZdarmaStáhnout
Nevyžádaných telefonátů máme dnes každý nad hlavu. Obtěžují nás a snižují naši produktivitu. Avast Call Blocker s nimi zatočí jednou provždy. Aplikací tohoto druhu se v poslední době objevilo hned několik. Všechny fungují podobně a dovolují zablokovat telefonáty z pochybných čísel, a označit tato volání jako pochybná. U příchozího hovoru se tak může objevit příznak, díky […]

Hodnocení

Design
Použitelnost
Cena

Skvělý

Shrnutí : Aplikace funguje spolehlivě a s velkou databází čísel dokáže vyhmátnout opravdové spammery. Provázání s aplikací telefon je skvělé a po jednoduchém nastavení už se nemusíte o nic dalšího starat.

User Rating: Be the first one !
90


Kam dál?