Armáda USA přechází z Androidu na iPhone, proč?

Armáda Spojených států amerických se rozhodla nasadit iPhony. Důvodů je hned několik a určitě uživatele Apple produktů nepřekvapí.

Podle zahraničního serveru military.com bude speciální jednotka Spojených států amerických (Special Operations Command) používat ke své každodenní činnosti produkty od cupertinské společnosti. V minulosti byla americká armáda vybavena speciálně navrženým Androidem, který běžel na konkurenčním Samsungu Galaxy Note. Nyní však armáda přechází na zcela nové iPhony 6s, které budou vybaveny funkcí „Tactical Assault Kit“.

 

Android je pomalejší a zamrzává

Armáda Spojených států amerických zatím nevydala žádné oficiální vysvětlení, proč k tomuto kroku dochází. Nicméně, zahraniční server military.com informuje o tom, že se konkurenční platforma Android příliš často sekala a zamrzala, tudíž jej museli vojáci neustále restartovat. Tento problém tak má vyřešit nová platforma, kterou má být iOS – je rychlejší a plynulejší.

Armáda

Zdroj také uvádí, že grafické schopnosti iPhonu jsou daleko na vyšší úrovni než právě u Samsungu Galaxy Note. Lidé z armády telefon od cupertinské společnosti chválili slovy „tak neuvěřitelně čistý a rychlý“ apod. Největší problém u Android zařízení spočíval při snaze rozdělit obrazovku, kdy systém zamrzl a přestal reagovat. Pomohl až tvrdý restart zařízení.

Zahraniční server military.com uvedl:

Při pokusu o spuštění rozdělené obrazovky se operační systém Android rozhodl buď zamrznout, anebo velmi zpomalit. Často tak bylo zapotřebí zařízení restartovat, což je proces, který zabere několik cenných minut. Na iPhonu funguje vše tak, jak má. Je bezproblémový a usnadňuje vojákům jejich práci.

Nejedná se však o první pokus, kdy se armáda Spojených států rozhodla svěřit Apple produkt do rukou vojáků. V roce 2010 se vojáci, kteří byli nasazeni v Iráků a Afghánistánu, dočkali iPodu touch. Každý iPod byl vybaven jazykovými moduly, včetně irácké arabštiny a dalšími jazyky. Předtím armáda pracovala i s iPady.

Zdroj: 9to5macKam dál?