Apple Watch Series 1 jsou stejně rychlé jako Series 2 (video)

Velký rozdíl mezi oběma verzemi nehledejte. Až na pár odlišností jsou skoro stejné. Rychlost je třeba podle testovacího videa totožná.

Na začátek je nutné říct, že obě varianty chytrých hodinek od Applu jsou s posledním systémem watchOS 3 opravdu rychlé a nešlápnete vedle, ať už vyberete jakékoliv. Rozhodovat se tak budete muset podle jiných parametrů, protože při porovnání svižnosti systému vychází „jedničky“ i „dvojky“ téměř stejně.

Veškeré rozdíly, které od sebe oba modely odlišují, jsme sepsali v článku hned po uvedení Series 2: Apple představil Apple Watch Series 2. Moc jich není, ale přece se najdou.

Na videu pak můžete vidět několik běžných úkonů, které autor provádí a porovnává rychlosti obou modelů. Jedná se o nejlevnější sportovní varianty. Obě mají dvoujádrový procesor, přičemž poslední generace má novější verzi, která ale zatím při procházení systémem není znát. Odlišnost je pak v zabudovaném GPS modulu, ten ale na rychlost systému u druhé verze nemá vliv.

 

Sám Apple potvrdil, že rychlost obou verzí je stejná

Zajímavé je, že už při představení nových hodinek řekl Jeff Williams na pódiu, že přidali stejný dvoujádrový procesor, a hodinky jsou tak stejně pohotové. Slovíčko „stejně“ je pak velmi důležité, protože samotný Apple tedy tvrdí, že výkon procesoru je stejný u obou variant, Series 1 i Series 2.

Označení procesorů je na oficiálních stránkách společnosti Applu u chytrých hodinek rozdílné. Series 1 má uvedeno v popisku S1P, a aktuální pak S2. Jediný rozdíl v těchto čipech by ale měla být právě přítomnost GPS. Původní Apple Watch, které americká společnost představila v dubnu roku 2015, měly pouze jedno procesorové jádro.

Přestože výkon je stejný, stále existují důvody, proč pořídit právě Apple Watch Series 2. Je to už zmiňovaný GPS modul, odolnost proti vodě až do 50 metrů nebo jasnější displej. Na druhou stranu, cenový rozdíl nejlevnějších verzí je 3 000 Kč a každý si musí zvážit, zda mu těchto pár vylepšení za to stojí.

Plánujete pořízení druhé generace Apple Watch? Pochlubte se nám dole v komentářích!

Zdroj: 9to5mac.com

 Kam dál?