Apple Watch a režim kino v praxi

Aktivací režimu kino na Apple Watch vyřešíte hned několik věcí. Nebudete rušeni, a přesto neztratíte o ničem přehled. Jak to funguje?

Do nedávna se chytré hodinky od Applu omezovaly pouze na standardní letový režim a funkci nerušit. Obojí znáte jistě z iPhonu, takže nemá smysl se těmito záležitostmi zabývat nijak podrobně. Pouze ve stručnosti jde o funkce, které potlačí všechny vnější vlivy. Zvuky, internet, SMS, telefonáty apod. V podstatě když máte některou z popisovaných variant aktivní, můžete své zařízení používat pouze s omezením. To samozřejmě nemusí každému vyhovovat, a proto není divu, že se v Applu rozhodli nabídnout uživatelům kompromis.

Apple Watch Kino

Ten představuje režim kina, který lze aktivovat na Apple Watch s verzí operačního systému watchOS 3.2 a novější. Pokud jej aktivujete, vypnou se veškerá zvuková upozornění a displej se nebude rozsvěcovat pouhým pohybem zápěstí. Haptická odezva však zůstane, takže o žádnou důležitou informaci nepřijdete. Hodinky zaťukají do zápěstí, ale to je celé. Když si budete chtít zobrazit podrobnosti, musíte buď stisknout digitální korunku, nebo klepnout prstem do displeje. Bez vašeho fyzického zásahu se nic nestane.

 

Na Apple Watch to má rozhodně smysl

Když se kino objevilo v Apple Watch, mávl jsem nad touto novinkou rukou. Nedávala mi smysl. To se ovšem změnilo, když jsem dostal možnost vyzkoušet si ji v praxi.

Čekala mě schůzka v Praze, kde bylo nutné být ve střehu a dávat pozor. Rozhodně by nikoho nepotěšilo, kdyby se čas od času ozvala zvuková signalizace z hodinek nebo blikal displej při každém letmém mávnutí rukou. Nechtěl jsem ale ztratit přehled a umožnit notifikacím, aby si plynuly svým standardním způsobem. Letadlový režim ani nerušit by v tomto případě nezabraly, tak jsem aktivoval kino.

Po krátké chvíli se ukázalo, že to byl vynikající nápad. Nic nerušilo, neblikalo, ani nesvítilo. Žádné upozornění nebo telefonický hovor mi neunikl, protože haptická odezva fungovala nadále. Byl jsem v obraze, a až nastala vhodná chvíle, vše jsem si pročetl, a následně i vyřešil.

Režim kino aktivujete snadno. Stačí si na Apple Watch vyvolat ovládací centrum pohybem prstu zdola nahoru po displeji a zvolit nově přidanou variantu režim kino. Stejným způsobem jej i vypnete. Funkce kina je dle mě velice užitečná a jednoduchá na ovládání. Doporučuji.Kam dál?