Nový watchOS 3.1.1 může z vašich Apple Watch Series 2 udělat cihlu

Některé kusy Apple Watch Series 2 se mohou po aktualizaci na nový watchOS stát nepoužitelnými. Uživatel je pak naveden na oficiální web podpory.

Po aktualizaci na watchOS 3.1.1 se někteří uživatelé s Apple Watch Series 2 začali rozčilovat. Jejich chytré hodinky se staly nepoužitelnými. Na displeji se rozsvítil pouze velký vykřičník s odkazem na stránky oficiální podpory.

Proces aktualizace někde selhal. Zákazníci se na různých fórech vyjadřují o chybě, která je pro ně velmi nepříjemná. Pokud se hodinky do tohoto stavu dostanou, nelze je uživatelsky opět rozchodit. Je třeba zaslat zařízení na výměnu, nebo do servisu, které provede diagnostiku zařízení přes speciální port na zařízení.

Apple Watch

V hodně případech se zdá, že se aktualizace zasekne a je nutný restart. Update se přitom zasekne a několik hodin se nic neděje. žádný společný důvod ale není zřejmý, takže je zřejmě dílem náhody a nelze předem nijak ovlivnit, jak aktualizace dopadne.

 

V kamenném Apple Storu vymění hodinky bez váhání

Postižení zákazníci mohou navštívit Apple Store a rovnou požádat o jejich výměnu. U nás ale oficiální Apple obchod nemáme, takže lepší variantou je zavolat nebo napsat oficiální Apple podpoře. Pak by měl být zahájen proces výměny.

Větší množství chytrých hodinek se ale aktualizuje naprosto bez problémů. Pokud máte ale i tak obavy z updatu, raději vyčkejte, než americká společnost vydá další verzi.

Máte stejné problémy s aktualizací na watchOS 3.1.1 nebo proběhlo vše bez problému? Dejte nám vědět!

Zdroj: Macrumors.comKam dál?