Apple Watch možná získají speciální mód pro řidiče

Nový patent Applu pravděpodobně umožní samovolně měnit chování Apple Watch. Odlišnosti poznáte především při řízení automobilu. Hodinky vás v této situaci přestanou zbytečně vyrušovat a zobrazí pouze nejdůležitější oznámení. Co se chystá?

Když si aktualizujete operační systém ve svých Apple Watch na verzi 3.2, objevíte nový mód, do kterého se lze snadno přepnout. Jde o režim divadlo. Pokud je zapnutý, hodinky nebudou fungovat standardním způsobem. Nerozsvítí se, když pohnete zápěstím, ani nezobrazí na displeji hromadu notifikací, jak jste zvyklí. Haptická odezva ale bude nadále plně fungovat.

Abyste Apple Watch přinutili ke zobrazení oznámení, rozsvícení displeje, nebo pouze jen k ukázání času, musíte k tomu vynaložit své vlastní úsilí. Klepnout na displej prstem, stisknout postranní podlouhlé tlačítko nebo otočit digitální korunkou. Jinak zůstane obrazovka tmavá, v podstatě bez života.

Apple Watch

Tato funkce je užitečná především v případě, když nechcete být z nějakého důvodu rušeni. Jste např. v kině, divadle nebo se soustředíte na nějakou opravdu důležitou činnost, např. řízení auta. Neustále blikající hodinky na ruce mohou v tomto případě celkem rozptylovat pozornost, a tak není divu, že Apple hledá cestu, jak řidičům aut umožnit se plně soustředit na jízdu, a ne na to, co se odehrává na displeji jejich Apple Watch.

 

Automatická detekce

Nový patent, který byl cupertinské společnosti schválen loni na podzim, má zajistit automatickou aktivaci a deaktivaci výše představeného režimu divadlo. Hodinky mají údajně poznat, že sedíte za volantem a řídíte auto. Pokud k tomu dojde, automaticky se přepnou do režimu divadlo, který zajistí, že řidiči nebudou zbytečně vyrušováni. Zprávy, emaily a jiná nepodstatná oznámení se vůbec nezobrazí. Pokud ale nastane např. tísňové volání či jakákoli další závažná situace, podstatné upozornění samozřejmě dostanou.

Tato vychytávka by podle Applu měla zamezit různým autonehodám z nedbalosti a nepozornosti. Údajně kvůli sledování Apple Watch za volantem bylo způsobeno několik celkem ošklivých nehod. Zatím není jisté, kdy dojde k realizaci tohoto patentu. Třeba se jej dočkáme na další keynote při představování nových funkcí a produktů. Rozhodně v něm vidím smysl a uvítal bych jej. Dovedu si snadno představit situaci, kdy řidiči zírají více na displej Apple Watch nebo svého telefonu místo toho, aby dávali pozor na cestu. A to je samozřejmě špatně.

Zdroj: 9to5mac.comKam dál?