Mezi fitness náramky ovládají Apple Watch jen 5 % trhu

Zatímco mezi chytrými hodinkami jsou Apple Watch jedničkou, pokud bychom je srovnávali s fitness náramky, ukrojí pouze 5 % své konkurenci.

Apple Watch jsou zkrátka a dobře drahé. Oproti fitness náramkům tedy určitě. Hlavně proto nejsou v žebříčku výše. Takový Fitbit nabízí několik trackerů aktivity a všechny jsou levnější, některé dokonce o více než polovinu.

 

Fitbit vévodí fitness trackerům

Fitbit zůstává lídrem tohoto odvětví. Za třetí čtvrtletí tohoto roku dokázal z 21,4 % na trhu vzrůst na celých 23 %. Recenzi jednoho z nejnovějších modelů Alta si můžete přečíst zde: Fitbit Alta – fitness kouč na vašem zápěstí. Celkem Fitbit dokázal prodat 5,3 mil. kusů svých náramků.

Apple Watch fitness náramky

Čínská firma Xiaomi obsadila druhé místo. Náramek MiBand boduje hlavně velmi nízkou cenou. V českých obchodech lze koupit už kolem 500 Kč. Celkem se Xiaomi podařilo ukrojit 16,5% podíl díky 3,8 mil. prodaných kusů. Oproti loňskému roku ve stejném období se jedná o takřka stejný výsledek.

Apple Watch se krčí s 4,9 % až na 4. místě. Apple prodal 1,1 mil. kusů. To by se ale dalo pochopit, protože cenou nemůže kalifornská společnost konkurovat. Oproti loňskému roku se ale jedná o velký pokles. To se prodalo 3,9 mil. kusů hodinek a podíl na trhu byl 17,5 %. Nutno ale podotknout, že Apple Watch Series 1 a 2 byly uvedeny až v září, a to se už do třetího čtvrtletí nepočítá. Spousta uživatelů právě v létě čekala na další generaci, a do nákupu hodinek se moc nehrnula.

 

Garmin nabízí levné náramky i pokročilé hodinky

Žebříček odpovídá chování uživatelů. Pokud se řekne fitness tracker, vybaví se většině jednoduchý náramek, který umí základní funkce, jako je počítání uběhnuté vzdálenosti a synchronizaci s aplikací v telefonu. Pokročilejší zařízení, do kterého instalujete aplikace, jako jsou Apple Watch, už spadá do kategorie chytrých zařízení. Zajímavou firmou je také Garmin, který se umístil na třetí příčce. Nabízí totiž velkou škálu produktů. Od jednoduchých náramků po pokročilé hodinky, které v analýze sportovních aktivit strčí do kapsy veškerou konkurenci včetně Apple Watch.

Zdroj: Macrumors.comKam dál?