Třetí generace Apple Watch přijde na podzim letošního roku

Další Apple Watch se hned tak nepředstaví. Chvilku si budeme muset vystačit s těmi současnými. Nástupce má totiž přijít až na podzim letošního roku.

Třetí čtvrtletí roku 2017 je období, kdy by měli být ve střehu všichni ti, kdo pokukují po chytrých hodinkách. Podle nové zprávy pocházející z Číny se třetí generace Apple Watch bude pyšnit vyšší výdrží baterie a zlepšení dozná i celkový výkon. I tuto generaci má vyrábět společnost Quanta sídlící na Tchaj-wanu. Zkušenosti už má se sestavováním předchozích.

Apple Watch

Hlavním úkolem inženýrů z Cupertina má být dosažení lepší životnosti baterie a vyššího výkonu. Hlavně první cíl je poněkud složitějšího charakteru a všichni jsou zvědaví, jak moc bude skutečně při stejných nebo menších rozměrech zařízení docíleno větší výdrže. Všechny spekulace o nových funkcích a vylepšení ale Quanta odmítá komentovat.

Společně s představením iPhonu 8, o kterém jsme psali v článku iPhone 8 a vše, co o něm zatím víme, by se mohl ale změnit i vzhled hodinek. Kromě rozdílného vizuálu se řeší i nové senzory, které nemohly být zahrnuty do prvních dvou generací Apple Watch.

 

Mobilní internet v Apple Watch? Ano, ale bez SIM!

Další spekulace zase prohlašují, že Apple chce umožnit svým hodinkám přístup na internet pomocí mobilního připojení. Integrace SIM ale není úplně elegantní volbou a v dohledné době bych byl osobně rád, aby se úplně ten malý a otravný plastový kousek přestal používat a nahradil něčím virtuálním.

Další potenciál na zlepšení skrývá displej. Současný OLED není špatný, ale doba jde dál a nejčastěji se omílá přesun na micro-LED. Technologie využívá tenčí a lehčí součástky, a navíc nabízí větší zobrazitelné barevné spektrum a vyšší jas.

Podané patenty navíc ukazují další možnosti. Určení identity uživatele prostřednictvím tepové frekvence a unikátních srdečních rytmů je zajímavou eventualitou. Také bychom se mohli dočkat větší spolupráce pásků se samotnými hodinkami, jako je přenášení haptické odezvy přímo do řemínku.

 

Zdroj: Macrumors.comKam dál?