Apple Watch 2 s GPS, barometrem a lepší voděodolností

Apple prý plánuje vydat druhou generaci svých chytrých hodinek Apple Watch ještě tento rok. Dokonce má jít o dvě verze.

Chystá se pouze drobná aktualizace stávajícího modelu. Ta dostane lepší procesor a trochu se změní konstrukce, aby lépe zvládla odolat vodě. Druhá varianta už by měla být pojmenována Apple Watch 2 a kromě procesoru a voděodolnosti se má pyšnit také GPS a barometrem. Obou modelů se máme dočkat ještě v tomto roce.

Apple Watch 2

Známý analytik Ming-Chi Kuo, který přinesl tyto informace, věří, že se opravdu dvou variant ještě letos dočkáme. Zároveň dodal, že procesor by měl být zpracován 16nm technologií a postará se o něj firma TSMC.

Apple Watch 2 mají být k nerozeznání od stávajících modelů. Nemá se tak ztenčit tělo, jako se spekulovalo dříve, a jak by asi někteří uživatelé uvítali. Výdrž baterie bude asi tím největším oříškem, a i proto se má zvýšit její kapacita. Firma z Cupertina by toho mohla docílit zmenšením stávajících komponent.

 

Apple Watch 2 s GPS budou mít problém s výdrží

Nastává otázka, zda je výhodné implementovat do hodinek GPS. Je to příjemná funkce a zase můžete být méně závislí na iPhonu, ale ten stejně většinou nosíte všude. I tak ale mohou nastat situace, kdy si raději telefon brát nechcete a vše necháte na hodinkách. Dovedu si představit, že si jdu zaběhat pouze s nimi a telefon nechám doma. Všichni asi budeme zvědaví, kolik by Apple Watch s GPS vydržely, a jak moc se budou vybíjet.

Další plány do budoucna jsou v oblasti nositelných zařízení podle analytika jasné. V příštím roce přijde podpora mobilních dat, a hodinky se tak i v tomto případě oprostí od iPhonu. Rok 2018 má zase znamenat designové změny a výrazný posun v oblasti zdraví.

Za rok 2016 tak Kuo odhaduje odbyt mezi 10 až 11 milióny kusů Apple Watch, což představuje meziroční nárůst o 7 miliónů jednotek.

Zdroj: Appleinsider.comKam dál?