S Apple Watch Series 2 se můžete i potápět, jen ne moc hluboko

Jednou z hlavních funkcí nových Apple Watch Series 2 je voděodolnost do 50 metrů podle standardu ISO 22810:2010. Podle této certifikace můžou být hodinky používány při plavání.

Apple Watch Series 2

Plavání v bazénu nebo oceánu, během raftingu, surfování či pádlování na kajaku. To vše můžete provozovat bez riskování jejich poškození vodou.

Tyto aktivity jsou posunem oproti standardu IPX7, kterým disponovala první verze Apple Watch. Tato certifikace umožňovala nosit hodinky například během deště. Mnoho zákazníků však originální Apple Watch používali také k plavání nebo sprchování, i když Apple podobné aktivity nikdy nedoporučoval.

Potápění a kontakt s rychlou vodou se nedoporučuje

Ačkoliv Apple Watch Series 2 zlepšily svou odolnost proti vodě (a taky prachu), tak se na stránkách Apple můžeme dočíst, že hodinky by neměly být používány třeba při potápění nebo při jízdě na vodních lyžích.

„Apple Watch Series 2 jsou voděodolné do 50 metrů podle normy ISO 22810:2010. To znamená, že se dají používat při aktivitách u hladiny, například při plavání v bazénu nebo moři. Neměly by se ale používat při přístrojovém potápění, vodním lyžování a jiných aktivitách, při kterých se dostanou do kontaktu s rychle se pohybující vodou nebo do větších hloubek.”

Nové Apple Watch Series 2 si můžete objednat online na Apple.cz již 23. září. Větší verze 42 mm z hliníku vyjde na 12 290 Kč. K dispozici jsou také verze z nerezové oceli nebo keramiky. Sportovní verze hodinek Nike + vyjde na 11 290 Kč, respektive 12 290 Kč za větší model.

Apple Watch Series 2
Zdroj: MacRumors.comKam dál?