Apple Watch 2 budou mít tenčí displej (video)

Na YouTube kanálu obchodu Byte se objevilo video, ve kterém jsou měřeny uniklé komponenty nových Apple Watch 2. A budou znatelně menší.

Porovnávací měření kupodivu odhaluje velké rozdíly mezi novými komponenty, kterými Apple osadí svoji druhou generaci chytrých hodinek. Kvůli větší baterii bude nutné vnitřní součástky zmenšit.

Displej Apple Watch 2 je ve svém nejsilnějším bodě tenký 2,86 mm a v nejtenčím pak 2,12 mm. Pokud to porovnáme s první generací hodinek, uvidíme, že tam se hodnoty pohybovaly od 3,57 do 2,99 mm.

Apple Watch 2

Naproti tomu tělo Apple Watch 2 má být o něco větší. Na videu je zřejmě 42mm model (hodnota označuje rozměr úhlopříčky displeje). Ten u první generace měří 38,74 mm na výšku a 32,65 mm na šířku.  Na videu se u Apple Watch 2 naměřilo 39,47 a 33,43 mm. Nastává tedy stejná situace, jako v případě iPhonu 6 a 6s. Design stejný, ale o pár milimetrů telefon narostl kvůli silnějšímu šasi.

Baterie v Apple Watch 2 bude větší

Baterie uvnitř zařízení bude mít také jiné rozměry. Její kapacita má narůst až o 35 % a tak se musí fyzicky zvětšit. Měření ukázalo u první generace rozměry 3,95 x 27,46 x 18,42 mm (tloušťka, délka, šířka). Druhá generace pak ponese značně silnější baterii o rozměrech 5,11 x 27,50 x 18,71 mm. Snad se tedy dočkáme větší výdrže baterie a nebude nutné nabíjet hodinky každý den.

https://youtu.be/npuHeISfo2U

V našem předchozím článku Apple Watch 2 budou mít údajně o 35 % větší baterii jsme rozepisovali, jakých kapacit se v případě nové baterie dočkáme.

Lepší těsnění než IP x7

Na videu je ještě vidět kruhové těsnění. To má zamezit proniknutí vody do hodinek. Už současná první generace podporuje specifikaci IP x7, která zaručuje, že při ponoření do jednoho metru vodní hladiny po dobu 30 minut bude zařízení stále fungovat a nebude postiženo žádnými následky. Apple Watch 2 tak možná vydrží pod vodou déle.

Všeobecně se očekává, že Apple Watch 2 budou uvedeny společně s iPhonem 7. Ten bude představen už dnes. Sledujte náš dnešní přímý videopřenos z konference s hosty. Můžete přijít i k nám do studia a užít si veškeré dění naživo.

Zdroj: Macrumors.com

Kam dál?