Apple Watch 2 by mohly mít FaceTime kameru a ušlechtilější materiál

Podle serveru 9to5Mac dostanou Apple Watch 2 FaceTime kameru, lepší funkce a budou vyrobeny i z dalších materiálů.

Apple Watch první generace se na trhu ještě pořádné neohřály, a už se spekuluje o tom, co přinesou Apple Watch 2. Apple by mohl představit Watch 2 v průběhu roku 2016, zatímco bude na podzim nejdřív uvolněn operační systém watchOS 2 a přibudou nativní aplikace.

Apple-WatchOS-2

Hlavním vylepšením, které Watch 2 přinesou, bude FaceTime kamera zabudovaná v horní části rámečku, a uživatelé tak budou moci provádět videohovory přímo ze svého zápěstí. WatchOS 2 zatím umožní FaceTime audio hovory přes Wi-Fi připojení, o kterých Apple mluvil během WWDC 2015. Díky watchOS 2 bude možné též přijmout nebo odmítnout hovor na iPhonu prostřednictvím Apple Watch. Nový Wi-Fi čip zpřístupní další funkce, jako je psaní zpráv, vyřizování emailů apod., bez nutnosti mít neustále hodinky spárované s iPhonem.

I když Apple Watch 2 dostanou mnohá vylepšení, výdrž baterie zůstane stejná jako u prvního modelu. Podle průzkumu trhu, který cupertinská společnost provedla, je většina uživatelů s výdrží baterie spokojena, a tak se mohou vývojáři Apple Watch soustředit na jiné vychytávky.

Mimo výše zmíněných novinek budou představeny i další varianty Apple Watch. Současnou produktovou řadu tvoří Watch Sport, Watch a Watch Edition. Některé spekulace naznačily možnost nových materiálů hodinek, a to titanium, wolfram, palladium nebo platinu.

Zdroj: MacRumorsKam dál?