Apple Watch 2 budou podporovat mobilní připojení

The Wall Street Journal uvádí, že Apple pracuje na začlenění mobilního připojení a rychlejšího procesoru do nových Apple Watch 2. Tím by se zařízení opět trochu osamostatnilo od iPhonu.

Přidání samostatného připojení do Apple Watch by mohlo přinést výhody pro uživatele, kteří jsou frustrováni silnou závislostí současné generace na iPhonu, který poskytuje možnost používání iMessage a telefonování. Přestože by taková funkce nepochybně vyžadovala dodatečný datový tarif, výhody, jako je používání GPS, telefonování a streaming Apple hudby, aniž by byl iPhone poblíž, by mohly ovlivnit rozhodnutí uživatelů pro koupi.

Apple Watch 2
Nové indície napovídají, že příští generace Apple Watch bude skutečně méně závislá na propojení s iPhonem. Apple oznámil, že všechny aplikace třetích stran, které vývojáři pošlou do App Storu pro watchOS, budou muset být nezávislé právě na chytrém telefonu od Applu. Toto nařízení začne platit 1. června 2016.

 

Apple Watch se prodávají jak na běžícím páse

watchOS 2, který byl Applem představen 21. září 2015, pracuje s aplikacemi třetích stran už přímo v Apple Watch. Předchozí systém se musel smířit s tím, že tyto aplikace běžely na iPhonu a ten musel přenášet data tam a zpět pomocí Bluetooth. Zmínka o rychlejším procesoru je něco, co se dá do značné míry očekávat od aktualizačního cyklu výrobků cupertinské společnosti, a také by se tím mělo zrychlit celé prostředí v Apple Watch.

The Wall Street Journal také porovnával prodeje prvních Apple Watch s prvním prodejním rokem iPhonu. Ten byl uveden na trh v roce 2007. Odhad prodeje chytrých hodinek od Applu je 12 milionů kusů od svého zahájení dne 24. dubna 2015 ke stejnému datu v roce 2016. Toto číslo znamená dvojnásobek prodejů iPhonu první generace. Ten si za první rok života našel cestu k 6 mil. uživatelů.

 

Dočkáme se už na podzim

Nejnovější zvěsti o Apple Watch 2 říkají ještě něco o tenkosti celého produktu. Má být o 40 % tenčí a zahájení výroby je v plánu během června. Prodej začne společně s novým iPhonem, tedy během podzimu.

Zdroj: MacRumors.com

Jak se na nové Apple Watch těšíte, Koupili byste si je?

 Kam dál?