Apple Watch 2 budou mít údajně o 35 % větší baterii

Druhá generace Apple Watch by se nemusela tak často nabíjet. Uniklá fotografie odhaluje baterii nového zařízení, které bude odhaleno ještě letos.

Údajně pravé fotografie lithium-iontové baterie o kapacitě 334 mAh publikovala čínská síť Weibo. Baterie má být integrována do nových Apple Watch 2 a měla by zlepšit ne moc vysokou výdrž chytrých hodinek od americké společnosti.

Výrazné zlepšení výdrže jen pro větší model?

Současná baterie, která se nachází ve větší verzi Apple Watch, tedy 42mm modelu, dosahuje hodnoty 246 mAh. Přesný výpočet tak slibuje o 35,7 % větší kapacitu u nadcházející generace. Menší, 38mm verze, je zatím zahalena tajemstvím a nikde se doposud neobjevila fotografie akumulátoru. Současná kapacita, která činí 205 mAh, by ale v případě vylepšení u větší varianta byla také zvýšena.

Apple Watch 2

Věrohodnost fotografie nelze potvrdit. Lze ale předpokládat, že k navýšení kapacity dojde. Známý analytik Ming-Chi Kuo řekl, že Apple Watch 2 dorazí ještě na konci letošního roku, a jedním z vylepšení bude právě vyšší kapacita akumulátoru.

Současné výdrže chytrých hodinek z cupertinské stáje nejsou nijak oslnivé. Apple udává, že na jedno plné nabití si můžete s hodinkami užívat kolem 18 hodin smíšeného provozu, a až 72 hodin při nenáročném používání. Otázkou samozřejmě je, co u americké společnosti znamená smíšený provoz, a jak k těmto hodnotám přišel. Reálné používání většiny uživatelů je omezeno na jeden den, kdy ráno připnou hodinky na ruku s plně nabitou baterií, a večer už znovu hledají nabíječku.

Apple Watch 2 do konce tohoto roku

Poslední zprávy hovoří o uvedení Apple Watch 2 buď v září společně s iPhonem 7, nebo později v tomto roce. Kromě větší baterie se čeká rychlejší procesor, integrace GPS, barometru a zlepšení voděodolnosti zařízení. Také je možné, že tělo hodinek bude mít tenčí profil. Současně s uvedením nové verze se určitě sníží cena první generace. Ve Spojených státech se 38mm varianta bude prodávat kolem 200 dolarů (zhruba 5 000 Kč).
Zdroj: Macrumors.com

Kam dál?