Apple prodlužuje záruku na baterii u Apple Watch první generace

U Apple Watch první generace dochází k prodloužení záruky na baterii. Ta je nyní až tři roky. Co k tomuto kroku Apple vedlo?

Baterie v Apple Watch první generace nejsou stabilní. Po nějaké době se mohou nafouknout a v tomhle případě je potřebné zajistit jejich výměnu. Tento problém zaznamenalo několik majitelů hodinek a stěžovali si na něj do konce na webu Applu.

Apple Watch

I když se popisovaná závada objevila jen u několika málo majitelů Apple Watch, v Cupertinu se ji rozhodli řešit. Dochází tedy k prodloužení záruky na baterii. Ta standardně činí 1 rok, v EU 2 roky. V současnosti už ovšem 3.

 

Nárok na výměnu baterie má úplně každý

Všichni uživatelé, kteří si pořídili Apple Watch první generace klidně hned v první vlně tedy 24. 4. 2015, mají nárok uplatnit si záruku na baterii. Pokud se vám na hodinkách něco nezdá, stačí je doručit do autorizovaného servisu u Apple premium resellerů. Nejlepší je, když situaci budete řešit přímo s prodejcem, kde jste Watch kupovali. Např. tedy v iSetosu.

Apple informaci ohledně rozšíření záruky vypouští do světa přesně dva roky poté, co byl první model hodinek uveden do prodeje. Závěrem se hodí zmínit, že tato záležitost se týká pouze první generace Apple Watch. U druhé generace Series 1 a Series 2 je zatím standardní záruční lhůta.

Zdroj: 9to5mac.comKam dál?