Apple má věrné zákazníky. Drtivá většina si koupí iPhone znova

Na internetu byla zveřejněna zajímavá čísla, která vypovídají o loajálnosti zákazníků společnosti Apple. Většina uživatelů chce iPhone znovu.

Výzkum dělala konkrétně společnost Morgan Stanley, která oslovila 1 000 uživatelů, kteří používají nějaký model iPhonu. Výsledek není až tak překvapivý, i když výsledná čísla jsou celkem vysoká. Vyhodnocení průzkumu tedy zní, že 92 % majitelů iPhonu si koupí během následujících 12 měsíců nový iPhone znova. To jsou velice slušná čísla a konkurence si o takovéto věrnosti zákazníků může nechat jen zdát.

Toto vysoké číslo může být také ovlivněno velkým očekáváním z budoucího iPhonu 8 (nebo také iPhone X), který by měl Apple představit v září tohoto roku.

Do komentářů nám můžete dát vědět, zda i vy si plánujete během následujícího roku koupit nový iPhone, nebo nějaké jiné jablečné zařízení.

Zdroj: Appleinsider.com

Kam dál?  • Karlička Voprcálková

    „Vyhodnocení průzkumu tedy zní, že 92 % majitelů iPhonu si koupí během následujících 12 měsíců nový iPhone znova.“

    V originálním článku stojí „somewhat or extremely likely“, což opravdu není, že si jej koupí ale že by si jej rádi koupili. Ještě, že nepřekládáte třeba zdravotní reporty, to by půlka planety byla mrtvá.

    A jinak, dá se předpokládat, že v dnešní době je na světě minimálně 300milionů aktivních iPhonů, kdyby 92% z nich měla být vyměněna tak ty prodeje budou vypadat úplně jinak. To tu opravdu žádnému novináři nepřijde divné?