Co čekat od Applu v roce 2017? iPhone 8, nový iPad Pro nebo iMacy

Apple se v roce 2017 bude muset snažit, aby obhájil vydobyté pozice a nadále se mohl pyšnit označením technologického lídra. Co má pro nás připraveného?

Tak jako každý začátek roku se hodí sepsat přehled, co všechno by si pro nás mohla kalifornská společnost přichystat. Není toho málo, a ne všechno musí být představeno. Nový iPhone nebo iPady jsou ale přece jen jistotou, která hraničí s východem Slunce každý nový den.

 

iPhone 8

O novém Apple telefonu se vede snad nejvíce spekulací v historii. Předpokládá se, že změn bude více než dost, a že se americká firma zaměří v rámci 10letého výročí telefonů iPhone na velké inovace. Největší změna má přijít v případě použitého displeje. Ten bude vybaven technologií OLED a není vyloučené, že bude zahnutý.

iPhone 8, Apple 2017

Zatím není jisté, v jakých velikostech se nový model objeví. Současné úhlopříčky 4,7 a 5,5 palců by prý měla doplnit ještě jedna. Zhruba 5,1 palců velký displej bude na iPhonu pokrývat celý předek. Měly by tedy zmizet současné okraje a zařízení se svými rozměry má blížit současnému iPhonu 7.

Na představení si ještě nějakou dobu počkáme. Jak už to bývá, nový iPhone přijde na podzim.

 

iPad Pro

Také u tabletu cupertinské společnosti má dojít k uvedení nové úhlopříčky. iPad Pro zřejmě definuje novou éru těchto zařízení a ostatní modely, jako jsou iPad mini nebo iPad Air, budou ukončeny. Zůstat by měla jen řada Pro, které bude možná později přídomek „Pro“ úplně odebrán.

iPhone 8, Apple 2017

Současné velikosti iPadů Pro, které jsou 9,7 a 12,9 palce má doplnit 10palcová varianta. Opět se tu objevují spekulace o odstranění okrajů, a tedy zhruba stejné velikosti zařízení jako u iPadu Pro 9,7 palce. Kromě těchto změn se opět navýší výkon procesoru, a možná i operační paměť.

Poslední iPady Pro už tu s námi nějakou dobu jsou, a odhalení nové řady má přijít už na začátku roku. Nejspíše na jaře.

 

iMac

Nové iMacy se netrpělivě vyhlížely už na poslední představovačce Applu. Avšak žádný se na ní neobjevil. Proto se všichni analytici upínají k první polovině letošního roku. Nové stroje mají dostat USB-C porty, kterými začala americká společnost osazovat už své MacBooky.

iPhone 8, Apple 2017

V útrobách produktů by se pak měly nacházet AMD grafiky s novými procesory Kaby Lake od Intelu. Společně s iMacy by mohly být uvedeny další periferie. Asi nejvíc touží uživatelé po externí klávesnici s Touch Barem.

Pravděpodobně by mohly být iMacy ukázány společně s novými iPady Pro. Takže březen nebo duben je dost možný.

 

MacBook

Po představení 12palcového MacBooku na jaře 2015 se dočkal aktualizace rok poté. Stalo se tak opět na jaře, takže lze očekávat stejný scénář i pro tento rok.

iPhone 8, Apple 2017

Pro tento stroj už jsou v současnosti připravené úspornější procesory Kaby Lake. Změnu vzhledu nečekáme. Mělo by tak dojít opět k drobnému vylepšení.

 

MacBook Pro

Poslední představený MacBook zřejmě nedozná větších změn v tomto roce. Jedinou novinkou má být osazení procesory Kaby Lake. Určitě by se ale také hodilo rozšíření operační paměti.

iPhone 8, Apple 2017

Vylepšení se čeká na podzim letošního roku. Design určitě zůstane stejný, a pokud se Apple bude držet svých zvyklostí, nezmění jej po několik dalších let.

 

Mac Pro

Poslední aktualizace výkonné stanice Mac Pro se datuje k roku 2013. Už tedy skoro čtyři roky zůstává stále stejný. Apple tak možná už letos zvolí další změny. Klíčové bude vyjednávání se společnostmi Intel a AMD, které do stroje dodávají hlavní komponenty.

iPhone 8, Apple 2017

Pokud se aktualizace dočkáme, přijde zřejmě společně s inovovanými iMacy. Čekejte tedy na jaro.

 

Mac mini

Podobně jako Mac Pro je i Mac mini dlouho opomíjeným strojem. V tomto případě je ale důvod přesně opačný. Zatímco Mac Pro si mohou dovolit pouze profesionálové, mini je určený pro začátečníky nebo méně movitější, kteří i tak chtějí používat systém macOS.

iPhone 8, Apple 2017

Nový Mac mini by si zasloužil Kaby Lake procesor, rychlejší SSD jednotku, lepší grafiku a USB-C porty, aby mohl být zase zajímavou volbou pro zákazníky. Osud tohoto zařízení ale zůstává velmi nejistý.

 

MacBook Air

Průkopník tenkých MacBooků už to má zřejmě definitivně spočítané. S MacBookem Air se nepočítá, a žádnou další aktualizaci tak nemůžeme vyhlížet. Je to škoda hlavně kvůli ceně.

iPhone 8, Apple 2017

Po odstranění z nabídku Applu se tak nejlevnějším MacBookem stane ten 12palcový. Doufejme, že v té době americká společnost přehodnotí cenovou politiku a nabídne stroj, který bude cenově srovnatelný s MacBookem Air. Nějakých 40 000 Kč za nejlevnější MacBook je prostě moc.

 

Apple Watch

Třetí generace Apple Watch nemusí přijít letos. Roční cyklus u tohoto zařízení nelze očekávat. I tak je ale možné, že by Apple na podzim mohl ukázat nástupce chytrých hodinek.

iPhone 8, Apple 2017

Mezi očekávané funkce nové generace lze vyjmenovat připojení na mobilní data přes vloženou SIM kartu nebo microLED displej, který má vylepšovat barevný rozsah nebo světelnost zobrazeného obsahu.

 

Apple TV

Není moc pravděpodobné, že bychom se dočkali nové Apple TV. čtvrtá generace je úspěšné zařízení s vlastním operačním systémem tvOS, a právě na ten by se měla cupertinská společnost teď zaměřit.

iPhone 8, Apple 2017

Pokud se přece jen objeví nějaký update, půjde o drobné vylepšení vnitřních komponentů. Lepší procesor, nebo větší operační paměť.

 

Home Hub

Úplnou novinkou by pro tento rok mohl být Home Hub. Tak označují zahraniční média zařízení, které propojí vaši domácnost s hlasovou asistentkou. Konkurenční firmy Google a Amazon už svoje zařízení prodávají. Amazon Echo je malým reproduktorem. Dokáže naslouchat hlasovým povelům a také hbitě odpovídat nebo provádět různé akce.

iPhone 8, Apple 2017

Nemusíte tak mít puštěnou televizi s Apple TV 4, která dokáže podobné povely rozeznat. Reproduktor lze umístit kamkoliv. Pokud Apple na takovém produktu pracuje, dočkáme se jej zřejmě až později v tomto roce, nebo až v tom příštím.

 

Systémy iOS 11, macOS 10.13, watchOS 4 a tvOS 11

Jako každý rok, měli bychom se dočkat větší aktualizace všech čtyř operačních systémů. iOS 11 by měl být zaměřený více na iPady a snad se zlepší rozložení ovládacích prvků na větším displeji tabletu. Dále se spekuluje o vlastní sociální síti, kterou americká firma vyvíjí. Tu by určitě do mobilního operačního systému chtěla výrazně zapracovat.

Nové funkce macOS se budou přizpůsobovat nejnovějším strojům. Lze tedy čekat, že MacBooky Pro s Touch Barem budou hlavními produkty, na které se Apple při aktualizaci zaměří.

Chytré hodinky jsou se současným watchOS 3 velmi rychlé, a není tedy nutné výrazně přepracovávat další verzi systému. Samostatného fungování Apple Watch bez iPhonu se ale zřejmě ani ve čtvrté verzi systému nedočkáme.

Apple TV 4 se svým tvOS je stále ještě ve fázi, kdy se dá mnohé vyladit. Proto se můžeme těšit na nové prostředí a několik nových funkcí. Všechny systémy mají být ve své ostré verzi k dispozici na podzim tohoto roku.

Zdroj: Macrumors.comKam dál?