Máte Apple TV 4. generace? Na aplikaci služby Spotify se netěšte

Jestliže vlastníte Apple TV 4. generace, můžete si do ní instalovat různé aplikace. Mezi nimi však nenajdete streamovací službu Spotify.

Spotify je velice oblíbená streamovací služba, jež vám za měsíční poplatek poskytne neomezený poslech celé své obsáhlé hudební knihovny. V září služba oznámila, že má již 40 milionů předplatitelů, což je o 10 milionů více, než měla v březnu tohoto roku. Zažívá tak raketový růst. Daří se sice i Apple Music, to je však zatím poloviční, co se jejích předplatitelů týče.

 

Spotify v tvOS není prioritou

V rozhovoru pro web AppAdvice Samuel Erdtman prohlásil, že aplikace pro tvOS není momentálně prioritní, a uživatelé zařízení se na aplikaci Spotify v brzké době rozhodně těšit nemohou. Všichni ti, kteří vlastní zařízení od Applu a chtějí si pouštět Spotify skrze Apple TV 4. generace, musí využít funkce AirPlay.

Tím, že Spotify nebude mít svou aplikaci v Apple TV, dává více možností konkurenci, aby ji „dohnali“. Samozřejmě jednou z těch největších je služba Apple Music, která aplikaci v rozhraní tvOS má rovnou předinstalovanou. Do Apple TV 4. generace si ale můžete nainstalovat i jinou konkurenční streamovací službu, kterou je třeba Pandora.

Apple Music vs Spotify

Systém tvOS není kdovíjak rozšířeným, ale uživatelé Apple produktů mají rádi všechno a všude – na iPhonu, iPadu, Macu, a když už mají i Apple TV, tak proč nemít stejnou aplikaci i tam? A co vy? Máte Apple TV 4. generace a instalujete si do ní různé aplikace, nebo ji snad využíváte jen jako televizi? Napište nám to do komentářů pod článkem.

Zdroj: AppleInsider.comKam dál?