Služby Applu postihl rozsáhlý výpadek

Servery Applu nevydržely nápor uživatelů. App Store, iTunes Store a Mac Store postihl rozsáhlý výpadek. Co jej způsobilo?

Podle informativní stránky, pojednávající o dostupnosti Apple služeb, se výpadek udál ve 12.30 pacifického času (21.30 našeho času). Od tohoto okamžiku nebylo možné provádět žádné aktualizace aplikací či systémů jak na App Store pro iOS, tak i na Mac Storu. Zákazníky, kteří si tohoto úkazu všimly, rozhodně nepotěšil. Nicméně nezbylo nic jiného než čekat, až bude problém vyřešen.

Služby Applu

Objevilo se samozřejmě několik spekulací, na základě kterých k výpadku pravděpodobně došlo. Jedním z důvodů je přehlcení serverů z hlediska stahování nové aktualizace iOS 10.0.2, kterou včera Apple vypustil do světa. Není ovšem jisté, jestli za výpadek může skutečně tato záležitost.

Podstatnou informací ovšem je, že když jsem se dnes ráno probudil a pustil jsem se do aktualizací aplikací na App Store, vše už běží, jako kdyby k žádným potížím nedošlo. Z toho soudím, že se jednalo o krátkodobou nedostupnost služeb a nejde tedy o nic vážného.

Zdroj: Macrumors.comKam dál?