Apple Music má na platformě Android již 10 miliónů stažení

Aplikace Apple Music je na platformě Android skrze obchod Google Play dostupná 10 měsíců. Za ně dosáhla už 10 milionů stažení.

Apple Music přišlo na Android v lednu letošního roku, čtyři měsíce poté, co byla tato služba zpřístupněna všem iOS uživatelům. Vzhled, rozhraní, funkce i cenová politika je velice podobná té nám známé z mobilní platformy společnosti z Kalifornie. Stejně tak je i na Androidu k dispozici sporná tříměsíční zkušební doba.

 

Apple Music na Androidu už není beta verze

Zpráva o dosažení tohoto milníku tak přichází měsíc po ukončení fáze beta této služby na Androidu. Během testování beta verze bylo přidáno právě mnoho nových funkcích, aby se aplikace co nejvíce podobala té na mobilním systému iOS. To, proč chce mít Apple se svou Apple Music úspěch i na jiné platformě, je přitom zřejmé – jeho rybníček je mu malý, potřebuje co nejvíce uživatelů, a chce-li konkurovat Spotify, nic jiného mu ani nezbývá.

Letos v červnu, když se konala vývojářská konference WWDC, byla uveřejněna čísla ohledně služby Apple Music na platformě iOS. Ta v tuto dobu měla na 15 milionů platících předplatitelů. Oproti tomu lídr v segmentu streamování hudby Spotify hlásil platících uživatelů 30 milionů.

Pokud stále nevíte, zda používat stramovací službu od Applu, nebo konkurenční Spotify, přečtěte si článek Vyzkoušeli jsme Apple Music a Spotify, která služba je lepší?. Třeba vám na mnohé otázky odpoví a budete mít jasno. Apple Music je součástí systému iOS, na platformu Android 4.3 a novější si ji uživatelé mohou zdarma stáhnout z obchodu Google Play.

Zdroj: MacRumors.comKam dál?