Apple Music už dávno překonalo hranici 20 milionů předplatitelů

Informaci, že Apple Music tuto hranici už dávno překonalo, přinesl Eddy Cue na konferenci Recode Media. Stále se však snaží uživatele navýšit, jak to jen jde.

Apple s výslednými čísly totiž spokojený pořád není, a proto tlačí na pilu a snaží se toto číslo co nejrychleji navyšovat. Cue přesné číslo předplatitelů služby nezmínil, v září jich ale bylo 17 mil., což nám představitelé Applu sdělili na konferenci při příležitosti představení nových iPhonů 7. To byl nárůst razantnější, protože během dvou letních měsíců přibyly celé 2 mil. uživatelů. Od toho data už ale uběhly více než čtyři měsíce, a Apple Music je „teprve“ za hranicí 20 mil., i když přesně nevíme, jak moc za touto hranicí.

Apple Music

 

100 milionů uživatelů streamovacích služeb

Eddy Cue také vysvětlil, že v Apple Music stále vidí značný potenciál. V silách Applu je protlačit Apple Music mezi uživatele tak, že jeho růst bude až exponenciální. Na světě využívá streamovacích hudebních služeb na 100 mil. uživatelů. Počet lidí, kteří ale poslouchají hudbu, je mnohonásobně vyšší, a na ně se chce Apple zaměřit namísto toho, aby verboval uživatele konkurenčních služeb.

Možná se tedy dočkáme razantního zlevnění, nebo úplně nových služeb, aby nás Apple přesvědčil, že Apple Music prostě musíme používat. U mě se mu to zatím nedaří. Nevyužívám jiných streamovacích služeb, a ani té jeho. Pořád jsem spíše na to mít svou hudební knihovnu někde „fyzicky“ uloženou. Uvítal bych tak zaměření sil vývojářů na odladění iOS aplikace Hudba, která je nevzhledná, složitá, a totálně „user unfriendly“.

V rozhovoru přišla řeč i na otázku práv a udělení souhlasu umělce o poskytnutí streamování jeho hudby za daný poplatek široké veřejnosti. Cue na toto nahlíží spíše jako propagační strategii daného umělce, který nechce své dílo poskytnout než to, že by na streamu v jakékoli podobě prodělal. Přece jen si vzpomeňte, jak jsme psali o Taylor Swift, když nechtěla svou hudbu Apple Music poskytnout. Teď už po ní neštěkne ani pes.

Exkluzivní obsah pro danou platformu není dle Eddyho nikdy dobré zavádět. Je tomu hlavně z dlouhodobého hlediska, a i proto, že se to často nelíbí nahrávacím studiím, pro která je důležité dostat hudbu daného interpreta do všech koutů světa, takže i na všechny streamovací služby.

Používáte Apple Music? Jste se službou spokojení? Nebo dáváte přednost konkurenci? Napište nám to do komentářů pod článek.

Zdroj: 9to5mac.comKam dál?