Apple vydal iOS 10.1 s funkcí Portrét pro iPhone 7 Plus

Aktualizace je určena nejen pro iPhone 7 Plus, kterému iOS 10.1 do rozhraní fotoaparátu přináší kýženou funkci Portrét, ale i ostatním iOS zařízením.

Těch beta verzí bylo skutečně hodně, přičemž poslední dobou vycházela opravdu jedna za druhou. Nyní jsme se konečně dočkali, a všichni majitelé telefonu iPhone 7 Plus si tak konečně mohou vyzkoušet funkci Portrét, která jim s iOS 10.1 v rozhraní aplikace Fotoaparát přibyla.

Aktualizaci systému iOS na nejnovější verzi 10.1 můžete udělat tzv. over-the-air (OTA). Nemusíte tak připojovat telefon k počítači a své zařízení si aktualizujete vzduchem přes Wi-Fi. Stačí jít do Nastavení -> Obecné -> Aktualizace systému. Na telefonu iPhone 7 Plus má tato aktualizace „jen“ 205,6 MB. Abyste ji mohli úspěšně nainstalovat, musí mít váš telefon více než50 % kapacity baterie.

Aktualizace

 

Portrét je stále v betě

Portrétní Fotoaparát (teleobjektiv s 2x optickým přiblížením) v iPhone 7 Plus vytváří efekt hloubky, díky kterému získáte ostrý objekt na krásně rozostřeném pozadí. I když jej Apple testuje už notnou chvilku, ani s nově příchozím systémem iOS 10.1 se nejedná o finální verzi. Na společnost byl evidentně činěn značný tlak, aby tuto velice chtěnou funkci vydala, a tak, i když jsme se jí už dočkali, ladění ještě nebylo zcela ukončeno.

Portrét

Apple si musel být vědom toho, že teleobjektiv v iPhonu 7 Plus není žádná sláva, a jeho praktické využití se rovná nule. Portrétový režim by to ale mohl zcela změnit, takže bylo na snaze s ním přijít co nejdříve, i za cenu toho, že to nebude na 100 %. Na což u Applu příliš zvyklí nejsme.

 

Ve znamení opravy chyb

Funkce portrétu není jediným vylepšením, které aktualizace přinesla. Zaměřila se hlavně na provázání vaší galerie fotografií s iCloudem, kdy byla opravena některá nefunkční propojení. Četných odladění kolem dopravy, která byla nově zpřístupněna i pro Japonsko, se dočkala aplikace Mapy. Dále byly odstraněny problémy v nové aplikaci Zprávy, které vznikly díky jejich novým možnostem rozšíření.

S iOS 10 se také velice špatně komunikovalo různému Bluetooth příslušenství třetích stran. Stěžoval jsem si na to již při propojení s iPhonem 7, u iPhone 7 Plus mi tento problém přišel ještě horší. Bezdrátová sluchátka se často nechtěla propojit, a musel jsem je nově párovat.

Tato chyba byla konečně odstraněna, a už by se tak nemělo nadále stávat. Aktualizace řeší i problém s Android Wear příslušenstvím. Vyjma režimu Portrét se tak iOS 10.1 nese spíše v duchu opravy chyb než poskytnutí uživatelům nových funkčností systému.

Aktualizace je tedy vhodná i pro uživatele všech ostatních přístrojů, na které ji lze nainstalovat. A to i pokud využíváte propojení svého iPhonu s Apple Watch, protože vzájemná komunikace mezi oběma zařízeními byla značně vylepšena, a bylo samozřejmě odstraněno množství obsažených chyb.

Na tyto hodinky navíc Apple uvolnil aktualizaci jejich watchOS ve verzi 3.1 zaměřující se zejména na aplikaci Zprávy. V neposlední řadě vyšla i setinová aktualizace tvOS 10.0.1 pro 4. generaci Apple TV. Systém iOS 10.1 lze nainstalovat na iPhone 5 a novější, iPad mini 2 a novější, iPad 4. gererace, iPad Air a Air 2, iPad Pro 9,7“ i 12,9“ a iPod touch 6. generace.

Zdroj: AppleInsider.com, 9to5Mac.com, MacRumors.comKam dál?