Apple chystá svůj vlastní chytrý reproduktor

Již je to nějaká doba, co Amazon představil svůj chytrý reproduktor Echo a Google svůj Google Home. Applu něco podobného v nabídce chybí a podle posledních informací se zdá, že jablečná společnost opravdu něco chystá.

Amazon má Alexu, Google chytrého asistenta a Apple Siri. V chytrých asistentech není až takový rozdíl, i když nejpokročilejší, se zdá být Google Assistant. Rozdíl je ale v tom, že první dva výrobci již mají na trhu chytrý reproduktor, skrze který lze ovládat například chytrou domácnost, či se ptát na nějaké otázky o počasí, kalendáři atd.

chytrý reproduktor

Applu lehce ujíždí vlak a tak se zdá, že společnost chystá svůj vlastní chytrý reproduktor se Siri. Je pravděpodobné, že nejlepší využití bude opět pouze v USA a pro ostatní, menší trhy, budou funkce omezené.

 

Chytrý reproduktor už na WWDC?

Chytrý reproduktor by měl velice dobře zapadnout do jablečné rodiny a komunikovat se všemi zařízeními. Pokud byste například chtěli pustit film na Apple TV, stačilo by vyslovit: „Hey Siri, play some movie.“ Stejně tak se lze zeptat na počasí, zahájit audio FaceTime a mnoho dalšího.

Uvidíme, zda již za několik dnů na WWDC tento reproduktor opravdu uvidíme, nebo si jeho představení nechá Apple na později.

Zdroj: 9to5mac.comKam dál?