Apple AirPods a Apple Watch si skvěle rozumí

Apple AirPods ukrývají tajnou funkci, která usnadní komunikaci přes Apple Watch. Při telefonování z hodinek už nemusíte vypadat jako tajní agenti. O co jde?

Je nesmírně lákavé volat z chytrých hodinek od Applu. Vypadá to sice dost zvláštně, ale moderní technologie nejdou zastavit. Pokud jste si připadali jako tajní agenti, když hovoříte do zařízení umístěném na zápěstí, těmto dnům je konec. Změnu přináší tajná funkce nedávno představených bezdrátových sluchátek od Applu.

Apple Airpods

 

Neviditelné tlačítko

Přesně těmito slovy by se dala nazvat situace, která se odehraje pouze tehdy, když máte AirPods v uších a spárovaná jak s iPhonem, tak Apple Watch. Pokud v této chvíli někdo zavolá, na hodinkách se zobrazí dosud neviditelné tlačítko. Při jeho potvrzení se telefonní hovor přesměruje do sluchátek. Nemusíte tedy mluvit do zápěstí, protože váš hlas pohotově zachytí aktivní citlivé mikrofony AirPods.

 

Vysoká odolnost, ale malá dostupnost

Kromě této tajné funkce, kterou nejste schopni odhalit jen takto, je u Apple AirPods zajímavá ještě jedna věc. Řada testů prokázala, že jsou vysoce odolné proti nárazům a vodě. I když jejich pořizovací cena není malá, pravděpodobně toho dost vydrží, což může být pozitivní aspekt při rozhodování o koupi.

Pokud přemýšlíte o tom, že nová Apple AirPods někomu darujete pod stromeček, tak na to rychle zapomeňte. První kusy už sice dorazily ke svým zákazníkům, kteří jsou na ně patřičně hrdí, ale zásoba sluchátek je dost omezená. Pokud si je nyní objednáte, očekávejte dodání až nějak za šest týdnů. Zatím se z nich mohou těšit z velké části pouze ti uživatelé, kteří realizovali objednávku hned v den zahájení prodeje. Těm přišla AirPods tak akorát do Vánoc. Ostatní zákazníci si budou muset počkat, až dojde k naskladnění dalších kousků.

Zdroj: macrumors.comKam dál?