Pořád vám někdo volá? Zkuste aplikaci Zvednout to? a zabraňte nevyžádaným hovorům

Volá neznámé číslo a vy přemýšlíte, jestli se vyplatí to zvednout. Usnadněte si rozhodování s aplikací Zvednout to? A braňte se proti spammerům.

Dobrý den, tady společnost xx a volám ohledně průzkumu trhu. Nynější, ale i jiné podobné hlášky zná určitě každý. Telemarketéři, výzkumníci, prodejci a bůhví co ještě trápí řadu uživatelů neustále. Volají a nabízejí své služby či zboží. Občas se z takových telefonátů vyklubají vykutálení podvodníci. Je na čase se takovým spammerům bránit a k tomu spolehlivě poslouží mobilní aplikace pro iOS s názvem Zvednout to?

 

Velký trhák

Tato aplikace vznikla pod rukama českých vývojářů a na to, že je v App Store teprve od prosince 2016, má velké množství pozitivních ohlasů a plné hodnocení v počtu hvězd. Při tom nemá skoro co nabídnout. Pouze varuje uživatele před nežádoucími telefonáty. A tím slaví velký úspěch.

Vše funguje na bázi rozsáhlé databáze s telefonními čísly, která je neustále aktualizována. V současnosti obsahuje přes 6 000 čísel. Každé číslo, které vám zavolá, je porovnáno v této databázi. Pokud se shoduje s některou uloženou položkou, na displeji vašeho telefonu se objeví, že se jedná o spam hovor a je-li k dispozici, zobrazí se i název společnosti, která se vám snaží dovolat. Následně je pouze na vás, jestli hovor zvednete, necháte telefon zvonit nebo volaného odmítnete.

 

Česky a pro každého

Zvednout to? je kompletně v češtině. Navíc uživatelské rozhraní neobsahuje skoro žádné ovládací prvky. Při prvním spuštění aplikace se objeví stručný průvodce a postup, jak aktivovat kontrolu volaných čísel. Stačí se držet zobrazovaných pokynů a nemáte co pokazit.

V okamžiku, kdy zavítáte do nastavení svého iPhonu, zde zvolíte Telefon a následně blokování a identifikace hovorů, stačí najít v nabídce položku Zvednout to. Potvrdit ji a tím povolíte porovnávání volaných čísel s databází aplikace.

Pak už jen stačí vrátit se do rozhraní aplikace Zvednout to a klepnout na hotovo. Tím je průvodce nastavením ukončen a vy můžete tuto aplikaci směle používat.

Když nyní prozkoumáte uživatelské prostředí, zjistíte, že zde toho skutečně moc není. Pod tlačítkem nahlásit číslo můžete uvést jakékoli číslo, které databáze zatím neobsahuje. Uvedete popis volaného a odešlete. Nahlášené číslo bude zařazeno do databáze spammerských telefonátů.

Dále si můžete zjistit, kolik už databáze aplikace obsahuje čísel a pod volbou napište nám lze snadno kontaktovat samotné vývojáře.

Aplikaci pořídíte na App Storu za pouhých 0,99 eur, což není nijak převratná částka a tato investice se v tomto případě vyplatí. Zrovna, když jsem tento článek dopisoval, upozornila mě aplikace na hovor od spammera. Ze zvědavosti jsem zavolal na číslo zpět. Ozval se nějaký robot, který mě informoval, že se mi pokoušel dovolat nějaký operátor z průzkumu trhu. Ozkoušeno tedy i v praxi.

icon
Zvednout to?Jan CislinskyUtilities59,00 KčStáhnout

Kam dál? • N2by

  Vsude na webu reklama, ale dodelany to poradne neni. Je to opravdu jen zacatek s moznym potencialem.
  Kdyz mi vola „Financni sluzby“, tak si pod tim nejak nedokazu nic predstavit. Chtelo by to jit mnohem vice do detailu, jako treba jestli vola Air Bank, CNB, Sporitelna, atp….
  Takze napriklad. Financni sluzby – Air Bank uz by znelo lip.
  Zpravidla to jsou konkretni spolecnosti, ktery nechci zvedat (obzvlaste ty od kterych odchazim, nebo jsem jiz odesel).

  • Jan Cislinsky

   Dobrý den,

   děkuje za Vaši zpětnou vazbu. Před vydáním aplikace jsme nevěděli, že by takováhle informace byla relevantní pro naše uživatele. Nyní dostáváme mnoho podnětů od uživatelů, na kterých začneme v novém roce pracovat – jeden z nich je i ten od Vás.

   To že máme tolik kladných ohlasů nás jen utvrzuje v tom, že to co děláme dává smysl.

   Hezký den.

   Jan Čislinský

   • N2by

    Super, kam se vam daji pripadne navrhy psat?
    Jak jsem jiz psal, ten potencial tam urcite je a sam uz jsem aplikci koupil.
    Zaroven bych byl i ochoten pridavat dalsi cisla ktere nebude znat pro dobro sve i ostatnich.

    • Jan Cislinsky

     Ideální je využít formulář přímo v aplikaci.

   • N2by

    Jeste se zeptam jak presne dochazi k aktualizaci tech vami pridavanych jmen?
    Musim aplikaci spustit a az pak dojde k aktualizaci telefonich cisel?

    • Jan Cislinsky

     Aktualizace čísel aktuálně probíhá při updatu aplikace, každý update přinese nová čísla. Pro to, aby se čísla načetla je však potřeba buď spuštění aplikace, nebo si musí systém sám říct o aktualizaci – to ale nevíme zda se děje a případně jak často.

  • Jeka Michal

   Určitě Finanční služby.. někdy Vám volá potřebné číslo z banky a pod.. Jak píšeš

 • Petr Krobot

  Nemely by byt reklamni clanky oznacene, aby clovek hned vedel, odkud vitr fouka?

  • Reklamní články označené jsou. Toto byla vlastní iniciativa našeho redaktora Karla.

   • Petr Krobot

    Zajimavy, ze uplne stejnou iniciativu o den drive mel konkurencni platek 😉 a to na neznamou ale placenou app ackoliv jeji bezplatna a zavedena alternativa je ve svete znama uz dva roky…

 • Jeka Michal

  Prej 1€ a platil jsem 59,- taky dobrý ….

  • Jan Cislinsky

   Jak je to možné?

   • Jeka Michal

    Netuším, asi nějaký error. Žádal jsem o vrácení plateb a vrátili mi jen jednu 27,- ale těch 59,- ne. Tak nevím..

    • Jan Cislinsky

     Apple si občas dělá co chce, vypadá to, že na váš první nákup použil podivný kurz.