Pořád vám někdo volá? Zkuste aplikaci Zvednout to? a zabraňte nevyžádaným hovorům

Volá neznámé číslo a vy přemýšlíte, jestli se vyplatí to zvednout. Usnadněte si rozhodování s aplikací Zvednout to? A braňte se proti spammerům.

Dobrý den, tady společnost xx a volám ohledně průzkumu trhu. Nynější, ale i jiné podobné hlášky zná určitě každý. Telemarketéři, výzkumníci, prodejci a bůhví co ještě trápí řadu uživatelů neustále. Volají a nabízejí své služby či zboží. Občas se z takových telefonátů vyklubají vykutálení podvodníci. Je na čase se takovým spammerům bránit a k tomu spolehlivě poslouží mobilní aplikace pro iOS s názvem Zvednout to?

 

Velký trhák

Tato aplikace vznikla pod rukama českých vývojářů a na to, že je v App Store teprve od prosince 2016, má velké množství pozitivních ohlasů a plné hodnocení v počtu hvězd. Při tom nemá skoro co nabídnout. Pouze varuje uživatele před nežádoucími telefonáty. A tím slaví velký úspěch.

Vše funguje na bázi rozsáhlé databáze s telefonními čísly, která je neustále aktualizována. V současnosti obsahuje přes 6 000 čísel. Každé číslo, které vám zavolá, je porovnáno v této databázi. Pokud se shoduje s některou uloženou položkou, na displeji vašeho telefonu se objeví, že se jedná o spam hovor a je-li k dispozici, zobrazí se i název společnosti, která se vám snaží dovolat. Následně je pouze na vás, jestli hovor zvednete, necháte telefon zvonit nebo volaného odmítnete.

 

Česky a pro každého

Zvednout to? je kompletně v češtině. Navíc uživatelské rozhraní neobsahuje skoro žádné ovládací prvky. Při prvním spuštění aplikace se objeví stručný průvodce a postup, jak aktivovat kontrolu volaných čísel. Stačí se držet zobrazovaných pokynů a nemáte co pokazit.

V okamžiku, kdy zavítáte do nastavení svého iPhonu, zde zvolíte Telefon a následně blokování a identifikace hovorů, stačí najít v nabídce položku Zvednout to. Potvrdit ji a tím povolíte porovnávání volaných čísel s databází aplikace.

Pak už jen stačí vrátit se do rozhraní aplikace Zvednout to a klepnout na hotovo. Tím je průvodce nastavením ukončen a vy můžete tuto aplikaci směle používat.

Když nyní prozkoumáte uživatelské prostředí, zjistíte, že zde toho skutečně moc není. Pod tlačítkem nahlásit číslo můžete uvést jakékoli číslo, které databáze zatím neobsahuje. Uvedete popis volaného a odešlete. Nahlášené číslo bude zařazeno do databáze spammerských telefonátů.

Dále si můžete zjistit, kolik už databáze aplikace obsahuje čísel a pod volbou napište nám lze snadno kontaktovat samotné vývojáře.

Aplikaci pořídíte na App Storu za pouhých 0,99 eur, což není nijak převratná částka a tato investice se v tomto případě vyplatí. Zrovna, když jsem tento článek dopisoval, upozornila mě aplikace na hovor od spammera. Ze zvědavosti jsem zavolal na číslo zpět. Ozval se nějaký robot, který mě informoval, že se mi pokoušel dovolat nějaký operátor z průzkumu trhu. Ozkoušeno tedy i v praxi.

icon
Zvednout to?Jan CislinskyUtilities49,00 KčStáhnout


Kam dál?