Android Pay je oficiálně v ČR. Nechá se Apple zahanbit?

Google včera oficiálně spustil v České republice poměrně očekávanou novinku – Android Pay. Apple by se tedy neměl nechat zahanbit a v dohledné době snad přijde také Apple Pay.

Oficiální start konkurenčního Android Pay od Googlu by teoreticky mohl „popohnat“ Apple, aby v co nejbližší době uvedl svoji platformu pro placení, Apple Pay také v tuzemsku.

Android Pay podporuje prozatím jen hrstka bank, postupem času se ale situace zlepší. Aktuálně můžete platit s telefonem s OS Android, pokud jste zákazníky bank: J&T Banky, mBank, Moneta Money Bank. Časem je potvrzena podpora Komerční Banky, Fio Banky a Equa Bank.

Pro Apple jsme sice malý trh, ale pokud se podíváme například na Finsko, kde je Apple Pay oficiálně dostupné, tak by v počtu obyvatel dané země neměl být problém. Ve Finsku totiž žije cca 5,5 milionu lidí, což je téměř 2x méně, než v České republice.

Apple by si tedy mohl vzít z Googlu příklad, a mobilní placení zde také oficiálně podporovat.

Kam dál? • Shteffi

  Mám dojem, že problém nebude na straně Applu, Není ani na straně technické připravenosti (platit pomocí Apple pay se dá už dnes). Problém jsou banky. To, že už funguje Android pay je ale dobrý signál, že by se to mohlo posunout k lepšímu.

  • Jarda Nečas

   Souhlas…

 • Pavel Stebl

   Pay all the way!