Amazon chce přinést revoluci do nakupování, seznamte se s Go

Amazon Go. Tak se jmenuje nová platforma pro nakupování potravin v supermarketech. Díky ní nemusíte přijít do kontaktu s prodavačem ani pokladnou.

Zákazníci Applu se mohou setkat s pokročilým nákupem díky aplikaci Apple Store. Ve spojení s kamenným Apple obchodem, který tu ale zatím v ČR nemáme, a dlouho mít nebudeme, umožňuje zakoupit jakýkoliv produkt bez nutnosti přijít do styku s prodavačem. Amazon Go jde ale ještě dál, a už ani to placení u pokladny absolvovat nemusíte.

 

Krádež! Ne, vždyť já jen nakupuji!

Nákup vypadá trochu jako krádež. Přijdete do obchodu, vezmete si, co chcete, a zase jdete pryč. Jediné, co musíte udělat, je při vstupu oskenovat kód z aplikace v telefonu. Technologie tak sama zjistí, kdy začínáte nakupovat a schraňuje všechny položky ve virtuálním košíku.

Celá technologie je poměrně komplikovanou sestavou senzorů, počítačového vidění a hlubokého učení, které dohromady umí poznat, který produkt jste odkud vzali. Krátce poté, co odejdete z obchodu, obdržíte účet. Nic víc dělat nemusíte. S nikým se bavit, nikde platit. Více informací bohužel Amazon zatím neposkytl.

 

Amazon Go zatím jen jako beta

V tuto chvíli je Amazon Go k dispozici pouze pro zaměstnance v beta testování. Jediná prodejna, která technologii podporuje, je v Seattlu, sídle společnosti. Pro veřejnost má být pohodlné nakupování spuštěno na začátku příštího roku, a v případě úspěch bude následovat expanze do dalších míst.

Pro správnou funkčnost celého procesu nákupu je nutné mít účet na Amazonu, podporovaný chytrý telefon a aplikaci Amazon GO, která je ke stažení zdarma. Aplikace by měla být k dispozici i na iPhony.

Zdroj: Macrumors.comKam dál?