Flash disk pro váš iPhone – ADATA i-Memory AI920

Malá rozšiřitelná paměť pro vaše i-zařízení, to je i-Memory Flash Drive AI920 od společnosti ADATA. Tato kompaktní flash paměť pro iPhone/iPad přidá vašemu zařízení potřebné gigabajty paměti navíc. Nabízí příjemné funkce a povedený design.

 

Kompaktní rozměry

Flash disk nabízí velmi povedený design i příjemné rozměry. Vybírat lze ze dvou barevných kombinací, přičemž nejvíc budou potěšeni majitelé zlatých a růžově zlatých iOS zařízení. Barva vašeho iPhonu tak bude korespondovat s externím úložištěm od ADATA.

ADATA i-Memory vsadilo na luxusní vzhled, který si nijak nezadá s výrobky od Applu. Kovové zpracování i barva ladí s produkty od kalifornské společnosti. K žádným jiným chytrým telefonům nebo tabletům flash disk kvůli Lightning portu stejně nepřipojíte. I v kombinaci s iPhonem v barvě Space Grey spolu tvoří hezký pár, kde externí paměť o to více vynikne.

ADATA i-Memory vsadilo na luxusní vzhled, který si nijak nezadá s výrobky od Applu. Kovové zpracování i barva ladí s výrobky od kalifornské společnosti.

Rozměry jsou opravdu malé – tloušťka pouhých 6,9 mm a váha 3,6 g. Kvůli kompaktní velikosti je součástí balení také poutko, například na klíče. Zařízení nabízí dvojici konektorů. Jedním je přirozeně Lightning port a tím druhým rychlé USB 3.1. Kromě nových MacBooků Pro tak nebude s konektivitou žádný problém.

Koncová část s Lightning portem je chráněna malými „dvířky”, která se odklápějí. Po připojení flash disku do telefonu tak iPhone nezůstane ležet na zádech, ale zůstane opřen o „dvířka”. Další možností připojení je otočit celý Memory Flash Drive naopak. Vyklápěcí část tak bude na horní straně. Při práci s telefonem je však příjemnější ji mít otočenou naopak – směrem dozadu.

ADATA i-Memory


ADATA Technology

ADATA Technology Co.,Ltd. (v tradiční čínštině 威剛 科技 股份 公司) je jedním z největších světových výrobců modulů DRAM, pevných disků, USB flash disků a paměťových karet. Byla založena v květnu 2001 Simonem Chenem.

Produkty společnosti ADATA jsou známé po celém světě a získaly také mnohá ocenění jako například taiwanský the National Silver Award of Excellence, japonský G-MARK (Good Design Award) nebo americké ocenění na veletrhu spotřební elektroniky CES.

Simonu Chenovi ve vedení společnosti sekunduje team manažerů, kteří mají zkušenosti s mezinárodním obchodem a výrobou. I to jsou elementy úspěchu asijské značky, která uznává hodnoty jako poctivost, vytrvalost, harmonie, láska a inovace.

Všechny tyto faktory pomáhají k pozoruhodnému a konzistentnímu růstu tržeb, které dosáhly obrazu 1 miliardy amerických dolarů během prvních deseti let na trhu.

Zdroj: adata.com


Rychlé připojení

Pětkrát rychlejší připojení než USB 2.0, to je USB 3.1 v AI920. Rychlost čtení je 150 MB/s a zápisu 50 MB/s. Tyto hodnoty platí pro 64GB a 128GB verzi. Nejnižší nabízená kapacita 32 GB nabídne shodnou rychlost čtení, ale o něco nižší rychlost zápisu – 30 MB/s.

Lightning port má hodnoty čtení a zápisu o něco skromnější. U všech tří kapacit (32, 64 i 128 GB) se jedná až o 30 MB/s přenesených při čtení a 20 MB/s při zápisu.

ADATA i-Memory

Kopírování i objemnějších souborů je tak vcelku svižné. Flash disk ADATA je schopný pracovat i se soubory většími než 4 GB, takže problém nenastane ani při kopírování Full HD filmů nebo dlouhých videí.

Celková reálná kapacita 64GB verze je 64,89 GB, což je určitě příjemné. Externí disk má nastavený souborový systém exFAT jako výchozí. Jedná se o souborový systém, který si nechala již v roce 2009 patentovat společnost Microsoft, a je vhodný právě pro flash disky. I přesto se mi nepodařilo připojit flash disk od ADATA do televize LG. Pomocí Diskové utility, která je předinstalovaná přímo v systému macOS, však lze tento souborový systém měnit. Podporován je také FAT32.

 

Jak na to?

Připojíte externí úložiště k Macu -> CMD + Mezerník -> do Spotlightu napíšete Disková utilita -> Enter. V okně Diskové utility si v levém panelu vyberete požadovaný externí disk (flash disk či externí pevný disk). Při změně souborového systému je potřeba nejdříve celý disk zformátovat (vymazat všechna data). Nastavit lze také rychlost smazání a zformátování.ADATA i-Memory

Prachu a vodě odolný

Vlastnost, která mě u tohoto typu hardwaru příjemně překvapila, je jeho prachu a voděodolnost. S nejnovějšími iPhony se při venkovních aktivitách nemusíte obávat rozmarů počasí ani písku, třeba na pláži. I když nemá ADATA flash disk příliš outdoorový vzhled, jeho využití může být opravdu různorodé. Uvnitř AI920 se totiž nachází odolný COB čip, který prošel náročným testováním. Vnitřní části jsou dobře izolované, a tak chráněny proti vnějším vlivům.

Testování voděodolnosti jsem provedl i v domácích podmínkách. Žádné následky to však nemělo, a flash disk po vysušení funguje, jak má.

 

Přímé ukládání fotek a videí přímo z aplikace

Příjemnou funkcí hlavně pro majitele zařízení s menší velikostí paměti je možnost pořizovat fotky a videa přímo z aplikace ADATA. Tato aplikace je zdarma ke stažení v App Storu.

Fotky i videa se dají pomocí aplikace přesouvat libovolně na externí flash disk. V případě, že chcete natáčet například dlouhá videa, je lze pořizovat přímo přes aplikaci i-Memory. Nezahltíte tak vnitřní paměť iPhonu nebo iPadu. Prostředí kamery není tak propracované, a nenabízí ani tolik možností jako to výchozí od Applu. Ve fotoaparátu i-Memory lze nastavit pouze rozlišení obou kamer a vypnutí nebo zapnutí diody. Módy jako Zpomalený záběr nebo Časosběr nečekejte.

Aplikace je pouze v angličtině a zajímavostí je, že po stisknutí tlačítka Finish ve fotoaparátu se na malý okamžik před zavřením fotoaparátu objeví čínské znaky. Aplikace by celkově snesla pár úprav. Jak po funkční, tak po vzhledové stránce.

 

Široké množství podporovaných formátů

V době streamovacích služeb jako Spotify nebo Apple Music se zdá být stahování a ukládání hudby z internetu překonané. Pokud však nedáte na své MP3 dopustit, flash disk ADATA i-Memory vás nezklame. Formát hudby MP3 bývá často ztrátový. V důsledku základních datových algoritmů nebo kodeků tak nedostanete ten maximální zážitek při poslechu hudby. AI920 však nabízí pokročile zpracované bezztrátové kodeky, které zahrnují celé zvukové spektrum. Vy si tak můžete vychutnat svou oblíbenou hudbu v té nejlepší kvalitě.

ADATA i-Memory

Suma sumárum

Flash disk ADATA i-Memory AI920 je vzhledově velmi povedené externí úložiště pro Apple zařízení s Lightning portem. Díky rychlému USB 3.1 lze snadno přenášet i velké soubory. Mezi hlavní devízy patří také vodě a prachuvzdornost, až 128GB kapacita a kompaktní rozměry. Tento druh hardwaru najde využití hlavně v případech, kdy potřebujete během krátké doby natočit nebo vyfotit velké množství materiálu. Takové natáčení filmu ve 4K s iPhonem SE v 16GB verzi na celovečerní film nevydá. S flash diskem od ADATA však nebudete mít problém.

A jaká je cena? Od 1 500 Kč za 32GB verzi až po 2 800 za 128 GB.

Klady

  • Kompaktní rozměry a design
  • Voděodolnost a prachuvzdornost
  • Rychlý přenos dat

Zápory

  • Aplikace
  • Vyšší cena

Za poskytnutí produktu děkujeme společnosti ADATA.

Název: ADATA i-Memory Flash Drive AI920, gold

Cena: cca 2 800 Kč – 128 GB, 2 100 Kč – 64 GB, 1 500 Kč – 32 GB

Parametry:  USB 3.1, zpětně kompatibilní s USB 3.0 a 2.0 Lightning konektor, 32, 64, 128 GB vnitřní paměti, široká podpora formátů, voděodolnost, prachuvzdornost,

Kompatibilita: Windows XP, 7, 8, 8.1, 10 macOS 10.6 nebo novější, iOS 8.0 nebo novější

Rozměry: 37.8 x 16.9 x 6.9 mm, váha 32 g

Malá rozšiřitelná paměť pro vaše i-zařízení, to je i-Memory Flash Drive AI920 od společnosti ADATA. Tato kompaktní flash paměť pro iPhone/iPad přidá vašemu zařízení potřebné gigabajty paměti navíc. Nabízí příjemné funkce a povedený design.   Kompaktní rozměry Flash disk nabízí velmi povedený design i příjemné rozměry. Vybírat lze ze dvou barevných kombinací, přičemž nejvíc budou potěšeni […]

Hodnocení

Design
Kvalita zpracování
Využití
Váha a rozměry
Aplikace
Cena

Hodnocení

Shrnutí : Flash disk ADATA i-Memory AI920 je vzhledově velmi povedené externí úložiště pro Apple zařízení s Lightning portem. Díky rychlému USB 3.1, vodě a prachuvzdornosti, hliníkovému designu i velké paměti vám pomůže přenášet objemné soubory i pořizovat množství audiovizuálního záznamu bez obav o zbývající paměť.

User Rating: Be the first one !
83


Kam dál?