AceThinker iPhone Screen Recorder nahrává obrazovku iPhonu bezdrátově

QuickTime dokáže nahrát obrazovku iOS zařízení do PC nebo Macu. AceThinker iPhone Recorder to ale zvládne bez připojování kabelem, vše běží bezdrátově.

Apple před nedávnem přišel s možností nahrávat obrazovku iPhonu nebo iPadu pomocí aplikace QuickTime v macOS. Ta má ale své omezení, a kromě toho, že musíte iOS zařízení připojit k Macu, tak uživatelé Windows si takto vůbec nepomohou. Pro ně totiž funkce využitelná není.

Aplikace od společnosti AceThinker s názvem iPhone Screen Recorder dokáže nahrávat obrazovku na macOS i Windows, a hlavně to celé zvládne bezdrátově. Stačí, když jsou obě zařízení na stejné Wi-Fi síti.

 

Ovládání je velmi jednoduché a skýtá pár voleb

Po rychlé instalaci se aplikace spustí s doporučením, jak ji vlastně použít a jak se iPhone nebo jiné iOS zařízení může připojit. Příjemné je, že všechny popisky jsou v češtině, takže nikdo nebude tápat.

AceThinker iPhone Screen Recorder

Pokud máte Mac/PC a iOS zařízení připojené na stejné bezdrátové síti, přejeďte prstem po odemčené obrazovce iPhonu zezdola nahoru. Otevře se vám ovládací centrum. Na prvním panelu se pak nachází volba Zrcadlení AirPlay. Tu když vyberete, měli byste v nabídce vidět možnost zrcadlení obrazovky do aplikace. Jakmile ji vyberete, během pár vteřin uvidíte obraz z iPhonu nebo iPadu na obrazovce Macu/PC.

 


AceThinker

Jedná se o inovativní společnost zabývající se digitálním průmyslem. AceThinker se zaměřuje na multimediální řešení. Nástroje a služby jsou určeny především pro domácí uživatele, kteří díky nim mohou vytvářet vlastní videa, přenášet je a sdílet.

Zdroj: AceThinker.com


 

Po propojení se zobrazí na horním panelu zrcadleného obrazu čtyři volby. První spustíte nahrávání obrazu, další je pro pořízení otisku obrazovky, třetí vyberete složku, kam se budou soubory ukládat, a poslední možnost slouží pro vypnutí zrcadlení. Velmi jednoduché.

AceThinker iPhone Screen Recorder

AceThinker iPhone Screen Recorder nehledá složitosti. Prostě propojíte iPhone nebo iPad s PC nebo Macem a nahráváte. Pro ovládání slouží jen pár voleb a nastavení je také skromné.

Nastavení programu se nese ve stejném duchu jako samotné ovládání. Přenastavit můžete vlastně jen šest voleb. Mezi důležité položky patří výstupní kvalita nahrávaného videa. To lze natáčet 720p nebo 1080p. Chválím vývojáře, protože drtivá většina uživatelů stejně jinou kvalitu nevyužije, a 4K je v tomto případě zbytečné.

AceThinker iPhone Screen Recorder

Potěší čeština, která se objevuje ve všech nabídkách a popiscích. Pokud by vám nevyhovovala, můžete přepnout na angličtinu nebo na nějaký z dalších 19 jazyků. Užitečnou volbou je pak ta poslední, která otevře hned po ukončení nahrávání složku, kam se soubory ukládají.

 

Jednoduchost vládne, buďme rádi

Aplikace AceThinker iPhone Screen Recorder je řešena tak, jak je v duchu Applu zvykem. Pár akcí, a vše funguje. Ovlivnit lze jen to nejdůležitější. Buďme rádi, že vývojáři nevymýšleli více možností nastavení, voleb a dalších krkolomností, které bychom stejně nevyužili. I bezdrátově funguje spojení na jedničku a nemusíte se bát, že by se video mělo výrazněji zasekávat.

Aplikace je ve zkušební verzi zdarma, ale budete omezeni maximální délkou nahraného videa na tři minuty a ve videu bude viditelný vodoznak. K aktivaci plné verze je nutné si zakoupit program za 30 dolarů. V závislosti na počtu licencí se pak cena navyšuje. I tak se ale nejedná o závratnou sumu, a pokud často nahráváte obrazovku iPhonu, může se hodit, že lze tak činit i bez kabelu.

 

Sleva pro naše čtenáře

Vývojáři si ale pro naše čtenáře připravili skvělou 50% slevu! Pokud tedy budete chtít zakoupit iPhone Screen Recorder pro Windows i pro Mac, ušetříte celou polovinu. A to se vyplatí.

Klady

  • Jednoduché použití
  • Rychlost a stabilita propojení
  • Nastavení důležitých voleb

Zápory

  • Cena
QuickTime dokáže nahrát obrazovku iOS zařízení do PC nebo Macu. AceThinker iPhone Recorder to ale zvládne bez připojování kabelem, vše běží bezdrátově. Apple před nedávnem přišel s možností nahrávat obrazovku iPhonu nebo iPadu pomocí aplikace QuickTime v macOS. Ta má ale své omezení, a kromě toho, že musíte iOS zařízení připojit k Macu, tak uživatelé Windows […]

Hodnocení

Ovládání
Užitečnost
Cena

Výborný

Shrnutí : Výborná aplikace, která dokáže bezdrátově spojit vaše iOS zařízení s PC nebo Macem. Nahrávání obrazovky tak nebylo nikdy snažší.

User Rating: Be the first one !
87


Kam dál?