3 nejlepší aplikace pro astronomy podle Petra

Které jsou 3 nejlepší aplikace pro astronomy podle našeho redaktora Petra Závišky? Bez kterých si neumí představit noční procházku nebo při pohledu k nebi, a které má ze všech nejraději? Dozvíte se v našem seriálu 3 nej!

Star Walk 2

Poslední dobou jsem se začal zajímat o astronomii a hvězdy. Jelikož o tomto tématu téměř nic nevím a na obloze rozeznám pouze Velký vůz a Malý vůz s Polárkou, tak mi tato aplikace dosti pomáhá s rozpoznáním hvězd na obloze. Stačí namířit k obloze, aplikace pozná, kam se díváte a zobrazí vám rozložení hvězd v zorném poli. Nezobrazí pouze hvězdy, ale zobrazí i jejich spojení s pojmenováním souhvězdím.

icon
Star Walk 2 - Night Sky MapVito Technology Inc.Education89,00 KčStáhnout

 

Solar Walk

Na základní škole jsem tomuto tématu nevěnoval pozornost a Sluneční soustavu také neovládám. V této aplikaci máte základní údaje o všech planetách, které se v naší soustavě nachází včetně jejich měsíců, dále složení planet a pořízené fotografie. Dokoupit si můžete informace o Apollu 11, vypuštění Hubbleova teleskopu nebo povrch Marsu a Venuše. Výhoda je, že je aplikace kompletně v češtině.

icon
Solar Walk - Explore Space and Planets System 3DVito Technology Inc.Education149,00 KčStáhnout

 

ISS Finder

Mezinárodní vesmírná stanice obletí zemi zhruba jednou za hodinu a půl a v noci je skvěle vidět. Čas od času lze vidět i z České republiky. Aplikace vás upozorní, kdy bude prolétat nad vašimi hlavami, zobrazí začátek a konec průletu se svoji viditelnou dráhu. Můžete se i podívat, kde se momentálně nachází vůči zemi, obsahuje informace o astronautech a pořízené fotografie.

icon
ISS FinderHarry SlotwinerReferenceZdarmaStáhnout

Touto tématikou jsem se začal zabývat zhruba začátkem prázdnin a rád uvítám, když mi doporučíte další aplikace, které používáte k lepšímu poznání toho, co se nachází nad našimi hlavami.

Kam dál?  • kokso

    A kde je Sky Safari ?

    • Petr Záviška

      Nad aplikací SkySafari jsem také uvažoval, ale už se mi sem nevešla. Je také dobrá.